Robert Lewandowski po meczu Węgry - Polska. "To kładzie cień na spotkaniu"

- Zabrakło dziś wrzutki, ostatniego podania. Mam nadzieję, że z każdym treningiem będziemy łapać zgranie. Węgrzy nie mieli tego meczu pod kontrolą. Te trzy stracone bramki kładą cień na spotkaniu - przyznał Robert Lewandowski w wywiadzie dla TVP Sport po pierwszym meczu z Węgrami w el. MŚ 2022.

Reprezentacja Polski zremisowała w Budapeszcie z Węgrami 3:3 w swoim pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata. Zespół Paulo Sousy dwukrotnie musiał odrabiać straty. Węgry prowadziły już 2:0 bramkach Rolanda Sallaia i Adama Szalaia. W 52 sekundy po zmianie różnicę zrobili Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak, którzy doprowadzili do wyrównania. W 78. minucie bramkę na 3:2 dla gospodarzy zdobył Willi Orban, ale pięć minut później punkt uratował Robert Lewandowski.

Zobacz wideo Duda o Lewandowskim: Nasz bohaterze narodowy, w tym sportowym znaczeniu

Zbigniew Boniek i Paulo SousaMocny wpis Zbigniewa Bońka po debiucie Paulo Sousy w reprezentacji Polski

 Lewandowski po meczu z Węgrami. "Z Andorą może to jeszcze lepiej wyglądać"

- Zabrakło dziś wrzutki, ostatniego podania. Mam nadzieję, że z każdym treningiem będziemy łapać zgranie. Węgrzy nie mieli tego meczu pod kontrolą. Te trzy stracone bramki kładą cień na spotkaniu - powiedział kapitan naszej reprezentacji w wywiadzie dla TVP Sport.

- W pierwszej połowie zabrakło zagrania w pole karne. Nie było nawet prób. W drugiej połowie musieliśmy już zaryzykować i to przyniosło efekt. Trener podejmuje decyzje, my nie możemy rozmyślać na ten temat, tylko wyjść na boisko i skupić się na swoich zadaniach. Pierwsze koty za płoty. Po analizie błędów, które dziś popełniliśmy, już w meczu z Andorą może to jeszcze lepiej wyglądać - dodał Lewandowski.

Kamil Jóźwiak i Piotr Zieliński komentują mecz z Węgrami. Kamil Jóźwiak i Piotr Zieliński komentują mecz z Węgrami. "Były mankamenty"

"Robert Lewandowski cierpiał za Jerzego Brzęczka i na razie cierpi też za Paulo Sousy. W czwartek na Puskas Arenie w Budapeszcie oddał tylko jeden celny strzał. Jeden z dwóch, a pierwszy dopiero w 82. minucie, ale jakże ważny, bo dający Polsce remis z Węgrami (3:3)" - napisał Bartłomiej Kubiak w swoim tekście podsumowującym grę Lewandowskiego.

Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata. W niedzielę o 20.45 zmierzymy się w Warszawie z Andorą, natomiast w środę, również o 20.45, zagramy z Anglią na Wembley. Relacje na żywo z obu meczów na Sport.pl.

Więcej o: