Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie po 1. kolejce el. MŚ 2022

Reprezentacja Anglii została pierwszym liderem polskiej grupy w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Anglicy nie mieli żadnych problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa u siebie z San Marino. Zespół Garetha Southgate'a zaaplikował rywalom pięć bramek i nie stracił żadnej. Dwa gole zdobył Dominic Calvert-Lewin, a poza tym trafili James Word-Prowse, Raheem Sterling i Ollie Watkins. Dla tego ostatniego to był debiut w kadrze Anglii!

Anglia i Albania przed Polakami

Wiceliderem grupy jest Albania, która wygrała na wyjeździe z Andorą 1:0 po trafieniu obrońcy Ermira Lenjaniego. Na trzeciej pozycji są Polacy wraz z Węgrami. W ich bezpośrednim meczu w Budapeszcie był remis 3:3.

W następnej kolejce, w niedzielę 28 marca Polska zagra z Andorą (godz. 20.45). Tego samego dnia Anglia zmierzy się na wyjeździe z Albanią, a Węgry pojedzie do San Marino.

Do mistrzostw świata zakwalifikują się zwycięzcy dziesięciu grup. Drużyny z drugich miejsc zagrają w barażach. Oprócz nich wystąpią również dwie najlepsze ekipy z Ligi Narodów UEFA, które nie wywalczą przepustki z eliminacji. Z baraży na mundial pojadą trzy najlepsze zespoły.

Półfinały play off odbędą się w marcu 2022 roku. O awansie do ich finału przesądzi jeden pojedynek. Podobnie będzie w finałach, a o gospodarzu każdego starcia zadecyduje losowanie.

MŚ 2022 zostaną rozegrane w Katarze i po raz pierwszy w historii nie odbędą się latem, tylko na przełomie listopada i grudnia (ze względu na zbyt wysokie temperatury). Turniej zostanie rozegrany w dniach 21 listopada (poniedziałek) - 18 grudnia (niedziela).

Paulo Sousa przyznał się do błędu! Szczęsny co kilka minut krzyczał do kolegów to samoPaulo Sousa przyznał się do błędu! Szczęsny co kilka minut krzyczał do kolegów to samo