Analitycy nie dają Polakom szans na awans na mundial. Niepokojąca prognoza

Portal statystyczny "Gracenote Live" opublikował wyliczenia dot. szans awansu poszczególnych drużyn na MŚ 2022 w Katarze. Według nich reprezentacja Polski nie zakwalifikuje się na mundial.

Dziennikarze "Gracenote Live" przedstawili na Twitterze w oparciu o ranking FIFA swoje przewidywania dotyczące tego, jak potoczą się eliminacje mistrzostw świata w strefie europejskiej, które rozpoczęły się w środę. Wnioski płynące z analizy nie są zbyt pomyślne dla kadry prowadzonej przez Paulo Sousę.

Zobacz wideo Lewandowski: Jesteśmy gotowi na granie nowym systemem

Paulo Sousa dalej zaskakuje. Zmiany w obronie, podpora kadry na ławce [PRZEWIDYWANY SKŁAD]Paulo Sousa dalej zaskakuje. Zmiany w obronie, podpora kadry na ławce [PRZEWIDYWANY SKŁAD]

Analitycy wyliczyli, że Polska nie zagra na mundialu w Katarze. Tylko 32. proc. szans na awans

Na mundial w Katarze przepustkę wywalczy tylko 13 drużyn z Europy. Przeprowadzona symulacja wykazała, że w tym gronie zabraknie miejsca dla reprezentacji Polski. Według dziennikarzy "Gracenote Live" 80 proc. szans na awans mają Belgowie, Hiszpanie, Francuzi i Portugalczycy. W dalszej kolejności typowane są zespoły z 70 proc. szans i w tym gronie znajdują się: Niemcy, Włochy, Holandia i Anglia. Później 60 proc. szans ma Dania, a 50 proc. Chorwacja. Natomiast awans przez baraże wywalczyłyby reprezentacje Szwajcarii, Austrii i Walii.

Reprezentacja Polski według wyliczeń zajmie 2. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i ma tylko 42 proc. szans na udział w barażach. Wyżej wyceniane są szanse Serbii (48 proc.), Szwajcarii (47 proc.),  Szwecji (46 proc.) i Walii (43 proc.). Za to niżej od Polski znajdują się m.in. Ukraina (39 proc.), Austria (38 proc.) czy też Rosja (30 proc.). Co więcej, reprezentacja Polski ma tylko 32 proc. szans, aby zakwalifikować się na MŚ w Katarze. 

Awans do baraży w walce o mundial w Katarze wywalczą drugie zespoły z grup kwalifikacyjnych, a także dwa zespoły, które zajmą najwyższe miejsca w Lidze Narodów i nie zakwalifikują się na MŚ przez eliminacje.

Kacper Szczucki ogląda mecz w szpitalnym korytarzu"W dniu meczu z Realem odebraliśmy wyniki. Tragedia. Ale dzisiaj jest ten mecz..." [KOCHANI]

Polska rozpoczyna eliminacje MŚ w czwartek 25 stycznia od meczu z Węgrami w Budapeszcie. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej SPORT.PL Live. W niedzielę, 28 marca, Polska zagra z Andorą, a w środę, 31 marca, na Wembley z Anglią.

Więcej o: