Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Norwescy piłkarze protestowali przed meczem z Gibraltarem. Wymowne hasło

Norwescy piłkarze wyszli na mecz eliminacji mistrzostw świata w specjalnych koszulkach. "Prawa człowieka. Na boisku i poza nim" - taki napis znalazł się z przodu koszulek.

W ostatnich dniach w mediach pojawiła się informacja, że Norwegowie są gotowi do zbojkotowania mistrzostw świata w Katarze, które są zaplanowane na 2022 rok. Powodem takiej decyzji ma być łamanie praw człowieka przy budowie stadionów. Według informacji "Guardiana" zginąć miało już 37 osób.

Zobacz wideo

Paulo SousaPaulo Sousa miał poprowadzić inną reprezentację. "Wielu go nienawidziło, inni poszliby w ogień" [DROGA SOUSY]

Do sprawy odniósł się już trener piłkarskiej reprezentacji Norwegii, Stale Solbakken. - Chcemy wywrzeć presję na FIFA, aby była jeszcze bardziej bezpośrednia i stanowcza wobec władz w Katarze, by nałożyli jeszcze surowsze wymagania - przyznał. 

Norwegowie założyli specjalne koszulki

Norwegowie postanowili wykonać w tej sprawie kolejny krok. Reprezentanci wyszli na mecz eliminacji mistrzostw świata przeciwko Gibraltarowi w specjalnych koszulkach. "Prawa człowieka. Na boisku i poza nim". Wszyscy mieli okazję zobaczyć piłkarzy w tych koszulkach podczas rozgrzewki przedmeczowej, a także podczas hymnów obu państw.

Paulo Sousa dalej zaskakuje. Zmiany w obronie, podpora kadry na ławce [PRZEWIDYWANY SKŁAD]Paulo Sousa dalej zaskakuje. Zmiany w obronie, podpora kadry na ławce [PRZEWIDYWANY SKŁAD]

Cała sprawa nie zdekoncentrowała Norwegów. Zawodnicy Solbakkena pewnie zwyciężyli na wyjeździe 3:0, po golach Sorlotha, Thorstvedta i Svenssona. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ