Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mateusz Klich zakażony koronawirusem. Co z meczem z Węgrami?

Mateusz Klich jest zakażony koronawirusem, ale obecnie nie istnieje ryzyko odwołania meczu z Węgrami. Co by się musiało stać, aby Polska nie zagrała w pierwszym meczu eliminacji do mundialu w Katarze? Mecz Węgry - Polska w czwartek o 20:45, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE,

Potwierdziły się złe informacje, które napłynęły we wtorkowy wieczór. Mateusz Klich jest zakażony koronawirusem. "Zawodnik czuje się dobrze i nie wykazuje objawów choroby, ale jego wyjazd do Budapesztu jest wykluczony" – przekazał Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, dodając, że w środę test został powtórzony. W październiku chory okazał się Maciej Rybus. Wówczas, tak samo jak i teraz, piłkarza odseparowano od reszty zespołu, ale reszta drużyny jest zdrowa i rozegranie marcowych spotkań eliminacji mistrzostw świata nie jest zagrożone. 

Zobacz wideo Paulo Sousa był w szoku, jak słaba jest Ekstraklasa. Nie spodziewał się, że do Europy tak daleko [SEKCJA PIŁKARSKA #82]

Portugalczycy gratulują Polsce zatrudnienia Sousy. Portugalczycy gratulują Polsce zatrudnienia Sousy. "To trafny wybór. I to z kilku powodów"

Co się musi stać, żeby mecz się nie odbył?

- Mecz może zostać odwołany, jeśli jedna z drużyn nie będzie miała wystarczającej liczby zawodników. Przepisy mówią jasno, że drużyna musi liczyć co najmniej 14 zawodników, z których jeden musi być bramkarzem. Na razie wypadł nam tylko Mateusz Klich, więc nie ma żadnego zagrożenia - mówi nam Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Ale to nie wszystko. Jak jeszcze pandemia może przeszkodzić zorganizowanie meczu? Zajrzyjmy w przepisy.

Każdy mecz, który nie zostanie rozegrany lub będzie przerwany (nie z powodu tzw. "siły wyższej" uznanej przez FIFA) może prowadzić do nałożenia sankcji przeciwko krajowej federacji przez Komisję Dyscyplinarną FIFA.

Pandemia COVID-19 i związane z nią okoliczności nie są same w sobie uważane za przypadek siły wyższej. Jednak są przykłady okoliczności wynikających z pandemii, które mogą być przedstawione FIFA, by ta rozstrzygnęła, czy to jest przypadek "siły wyższej". W jakich sytuacjach to może nastąpić?

  • Gdy władze państwowe ogłaszają przed meczem ograniczenia, które uniemożliwiają rozegranie spotkania
  • Gdy drużyna gości - ze względu na zamknięte granice - nie może opuścić kraju, z którego ma wylecieć
  • Gdy drużynie gości podróżującej do kraju, w którym zaplanowano mecz, odmówiono wjazdu i odesłano ją do państwa, w którym mecz ma być rozegrany
  • Gdy drużynie gości podróżującej do kraju, w którym zaplanowano rozegranie meczu, odmawia się wjazdu i odsyła się ją do kraju pochodzenia.

Trening reprezentacji na Stadionie Wrocław przed meczem Polska - IrlandiaArkadiusz Milik był zaskoczony zwolnieniem Brzęczka. "Pożegnano selekcjonera, który wywalczył awans"

Eliminację czas zacząć!

Po meczu z Węgrami Polaków czekają jeszcze dwa mecze w eliminacjach do MŚ w Katarze. W niedzielę, 28 marca, zmierzymy się z Andorą w Warszawie, a w środę, 31 marca, na Wembley z Anglią.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ