Zmiana stadionu i daty przedostatniego meczu Polaków przed Euro

Mecz Polska - Rosja, który będzie przedostatnim testem reprezentacji Paulo Sousy przed mistrzostwami Europy, zostanie rozegrany 1 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu - poinformował PZPN.

Pierwotnie spotkanie z Rosją - jak informuje 90minut.pl - miało zostać rozegrane 2 czerwca na PGE Narodowym, ale warszawski stadion od kilku miesięcy został przekształcony w szpital polowy dla pacjentów z koronawirusem. - Takie czasy. Zdrowie Polaków na pierwszym miejscu - pisał już w listopadzie Zbigniew Boniek na Twitterze, gdzie informował, że już w marcu reprezentacja Polski będzie musiała zmienić obiekt. No i zmieniła, bo niedzielny mecz z Andorą w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze rozegra na stadionie Legii.

Zobacz wideo Nawet Lewandowski czasem pudłuje. To powinien być czwarty gol! [ELEVEN SPORTS]

Na marcowym zgrupowaniu reprezentacja Polski zmierzy się też z Węgrami (25 marca) i Anglią (31 marca). Ale oba spotkania zostaną rozegrane na wyjeździe: pierwsze w Budapeszcie, drugie w Londynie - na Wembley. Kolejny mecz w Polsce kadra Paulo Sousy zagra w czerwcu. I już wiadomo, że w towarzyskim meczu z Rosją, który będzie przedostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, zmierzy się 1 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu (godz. 20.45).

Polacy przed mistrzostwami Europy zagrają jeszcze towarzysko na Stadionie Miejskim w Poznaniu z Islandią (8 czerwca, godz. 18:00). A następnie udadzą się na turniej finałowy, który rozpocznie się 11 czerwca, a ich rywalami w grupie będą: Słowacja (14 czerwca, godz. 18, Dublin), Hiszpania (19 czerwca, godz. 21, Bilbao) i Szwecja (23 czerwca, godz. 18, Dublin).

Robert Lewandowski o potencjale reprezentacji Węgier

- Węgrzy? W ostatnim czasie prezentują bardzo dobrą i stabilną formę. Są dobrze poukładani taktycznie i tak samo może być w meczu z nami. Prezentują zbliżony poziom do naszego i boisko zweryfikuje, kto jest lepszy. Zrobili duży krok, aby stać się jak najlepszą reprezentacją - chwalił Robert Lewandowski na poniedziałkowej konferencji najbliższego rywala Polski. A kiedy zapytany został, na ile punktów liczy w nadchodzących spotkaniach, odparł: - Minimum sześć. To próg zadowolenia w najbliższych trzech meczach.

Czyli mniejszy próg niż u Paolo Sousy, który wcześniej mówił, że będzie szczęśliwy jedynie z dziewięciu punktów, czyli kompletu zwycięstw w meczach z Węgrami, Andorą i Anglią. Początek meczu Węgry - Polska w czwartek o 20.45.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.