Brzęczek nie chciał lecieć do Monachium! Nowe fakty ws. zwolnienia z reprezentacji Polski

- Kroplą, która przelała kielich, były nieporozumienia Brzęczka z Lewandowskim. Boniek oczekiwał od Brzęczka, że ten pojedzie do Monachium i wyjaśni sprawę, ale usłyszał od selekcjonera, że nie zamierza jechać do Niemiec, a że konfliktu żadnego nie ma - mówił w "Sekcji Piłkarskiej" Piotr Żelazny z magazynu "Kopalnia. Sztuka Futbolu".

Na początku roku Jerzy Brzęczek został nieoczekiwanie zwolniony z PZPN-u. Nieoczekiwanie, bo choć reprezentacja Polski nie zachwycała, to wydawało się, że prezes Zbigniew Boniek pozwoli mu poprowadzić kadrę na Euro 2021, skoro przez wiele miesięcy publicznie dawał pełne wsparcie selekcjonerowi. Ostatecznie PZPN zatrudnił Paulo Sousę. Dlaczego Brzęczek został zwolniony? Odpowiedź znajdziecie w tym materiale wideo:

Zobacz wideo Nieporozumienia z Lewandowskim pogrążyły Brzęczka

- Kroplą, która przelała kielich, były nieporozumienia z Lewandowskim. Nie lubię tych słynnych ośmiu sekund Lewandowskiego, bo w wywiadzie z Jackiem Kurowskim padło dużo mocnych słów, a milczenie było akurat najmniej ciężkie. Lewy powiedział na przykład, że każdy trening musi mieć sens. Innymi słowy podważał sens treningów prowadzonych przez Brzęczka - mówił w "Sekcji Piłkarskiej" Piotr Żelazny z magazynu "Kopalnia". - Drugim "przestępstwem" Brzęczka było to, że nie pojechał do Monachium i nie wyjaśnił sobie całej tej historii. Uznał, że te konferencje prasowe, na których zresztą były różne szpileczki, że one wystarczą. (...) Zbigniew Boniek oczekiwał od Brzęczka, że ten pojedzie do Monachium i wyjaśni sprawę, ale usłyszał od selekcjonera, że nie zamierza jechać do Niemiec, a że konfliktu żadnego nie ma. A jaką pierwszą rzecz zrobił Paulo Sousa po nominacji na selekcjonera? Pojechał do Monachium do Roberta.

Sousa za Brzęczka

Brzęczek był selekcjonerem reprezentacji Polski od lipca 2018 roku. Biało-czerwonych poprowadził w 24 meczach, wywalczył awans na Euro 2020, które zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Jego bilans to: 12 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek.

Następcą Brzęczka został Paulo Sousa. Portugalczyk w piłce klubowej wygrał prawie wszystko, ale wciąż czuje niedosyt związany z kadrą Portugalii. Jako trener, już od ponad dekady, nie może się nawet zbliżyć do swoich osiągnięć piłkarskich. Teraz 50-latek ma poprowadzić reprezentację Polski do sukcesu na Euro. Poznajcie Sousę, czyli doświadczonego taktyka, dobrego motywatora, a zarazem osobę o trudnym charakterze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA