Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paulo Sousa zarabia w reprezentacji Polski wielkie pieniądze. Od lat nikt nie miał takiej pensji

W Warszawie wystartowało zgrupowanie reprezentacji Polski z nowym trenerem Paulo Sousą. Portugalczyk jest najlepiej zarabiającym trenerem polskiej kadry od czasów Leo Beenhakkera.

Paulo Sousa został trenerem reprezentacji Polski w styczniu 2021 roku zastępując na tym stanowisku Jerzego Brzęczka. Portugalski szkoleniowiec podpisał kontrakt do końca 2021 roku. Jest drugim w historii zagranicznym trenerem polskiej kadry.

Zobacz wideo Jedna wielka różnica między sztabami Brzęczka i Paulo Sousy [SEKCJA PIŁKARSKA #81]

Ile zarabia Paulo Sousa?

Od początku pojawiły się spekulacje, na jakie wynagrodzenie może liczyć nowy trener "Biało-Czerwonych". Sprawdził to Roman Kołtoń. Według jego informacji Paulo Sousa otrzymuje 70 tysięcy euro miesięcznie, co w przeliczeniu daje około 325 tysięcy złotych. Do końca kontraktu powinien więc otrzymać około 4 miliony złotych - dziennikarz informował o tym w swoim programie na kanale YT Prawda Futbolu

Eric Abidal ujawnia kulisy pracy w Barcelonie. Zignorowano plan ściągnięcia dwóch gwiazdEric Abidal ujawnia kulisy pracy w Barcelonie. Zignorowano plan ściągnięcia dwóch gwiazd

To jednak wynagrodzenie wyłącznie trenera. Do tego dochodzi jeszcze sześcioosobowy sztab Portugalczyka. Łącznie mają oni otrzymać 80 tysięcy euro miesięcznie. Oznacza to, że utrzymanie Sousy i jego sztabu kosztuje PZPN 150 tysięcy euro miesięcznie. To wszystko to pensja podstawowa. Do tego dochodzą premie za ewentualne sukcesy, takie jak na przykład awans na MŚ w Katarze.

Pensja Portugalczyka jest znacznie wyższa w porównaniu do polskich selekcjonerów, którzy prowadzili kadrę w przeszłości. Najwięcej z nich zarabiał Adam Nawałka i było to 200 tysięcy złotych. Po 160 tysięcy otrzymywali Jerzy Brzęczek i Waldemar Fornalik. Niewiele mniej, bo 150 tysięcy, otrzymywał Franciszek Smuda.

Za to podobne pieniądze do Portugalczyka zarabiał Leo Beenhakker. Holender w pewnym momencie zarabiał 75 tysięcy euro, ale zaczynał z niższego pułapu. Na początku otrzymywał bowiem około 50 tysięcy euro.

Paulo Sousa już wkrótce rozpocznie na dobre swoją przygodę z reprezentacją Polski. W najbliższy czwartek, 25 marca Polska zagra pierwszy mecz eliminacyjny do MŚ w Katarze. Rywalem będą Węgry. 28 marca zmierzymy się z Andorą, a 31 marca z Anglią.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ