Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest decyzja ws. występu Lewandowskiego z Anglią! Boniek przekazał wiadomość

A jednak! Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski będą mogli zagrać z Anglikami na Wembley! Prezes PZPN Zbigniew Boniek informując o tym na Twitterze dziękował za pomoc m.in. premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Wielka Brytania ze względu na mutacje wirusa była w ostatnich tygodniach uważana przez niemieckie władze sanitarno-epidemiologiczne za jeden z obszarów najwyższego ryzyka (na tej liście były też m.in. Czechy oraz Tyrol). Wszystkie osoby, które w ciągu 10 dni przed wjazdem do Niemiec odwiedziły Wielką Brytanię, musiały poddawać się najsurowszemu wariantowi kwarantanny: 14-dniowemu, bez możliwości skrócenia. Stąd wynikały ogromne obawy, czy Bayern Monachium i Hertha Berlin zgodzą się na wyjazd Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka na mecz z Anglią na Wembley. Ostatecznie jednak piłkarze dostaną taką zgodę. Nie będzie ich obowiązywała wspomniana kwarantanna. Już w czwartek sanepid w Duisburgu zwolnił z niej grających w angielskiej lidze piłkarzy reprezentacji Niemiec, przyjeżdżających w najbliższy poniedziałek na zgrupowanie. A teraz podobne zapewnienie dostała reprezentacja Polski.

Zobacz wideo Armia Sousy na Anglię, Węgry i Andorę [SEKCJA PIŁKARSKA #81]

Reprezentacja Polski trenowała we wtorek na Stadionie Śląskim przed środowym meczem z Ukrainą (20.45.).
W drużynie zabrakło Roberta Lewandowskiego, który dołączy do zespołu w porze kolacji. Jerzy Brzęczek zdradził, że w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą postawi na młodych piłkarzy. Doświadczeni kadrowicze są szykowani na starcia z Włochami i Holandią w Lidze Narodów.
Boniek komentuje powołania Sousy. "Taki piłkarz nie może dać kadrze nic wielkiego"

- Do Londynu pojedziemy w pełnym składzie. Dziękuje wszystkim, którzy nam pomogli. Dodatkowe słowa podziękowania dla Kancelarii Premiera - napisał w piątek wieczorem na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał o tej sprawie z kanclerz Angelą Merkel. 

Zgrupowanie kadry zbiega się szczęśliwie z generalnym poluzowaniem niemieckich reguł dotyczących przyjazdów z Wielkiej Brytanii. W piątek wieczorem Instytut Roberta Kocha ogłosił, że Wielka Brytania od niedzieli zostanie przesunięta z listy krajów najwyższego ryzyka, czyli tych zagrożonych mutacją wirusa, do grupy podlegającej mniejszym obostrzeniom wjazdowym. W przypadku zawodowych sportowców wracających z Wielkiej Brytanii oznacza to, że kwarantanny nie będzie w ogóle, wystarczy testowanie. Oprócz reprezentacji Niemiec i Polski najbardziej skorzystała na tej zmianie reprezentacja Austrii, która na liście powołań na mecz ze Szkocją miała aż 17 piłkarzy z niemieckiej ligi i obawiała się, że nie będzie mogła z nich skorzystać w Glasgow. 

Robert LewandowskiLewandowski czeka, Niemcy robią wyjątek. "Zmutowały z prymusa do ucznia w oślej ławce"

Rozpoczynają się eliminacje do MŚ

Zanim reprezentacja Polski poleci do Londynu, czekają ją w marcu dwa mecze: eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze rozpocznie od spotkań z Węgrami (25 marca w Budapeszcie) i Andorą (28 marca w Warszawie). Spotkanie na Wembley - 31 marca.

UEFA przenosi mecz do Polski. UEFA przenosi mecz do Polski. "Będzie nas to kosztowało 300 tys. euro"

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ