Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA przenosi mecz do Polski. "Będzie nas to kosztowało 300 tys. euro"

300 tys. euro. Tyle Estonię będzie kosztowało przeniesienie meczu z Czechami do Polski. Konkretnie do Lublina, gdzie w środę rozpocznie eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Spotkanie z Czechami miało pierwotnie zostać rozegrane na Le Coq Arena w Tallinie. W czwartek wieczorem estońska federacja poinformowała jednak, że mecz zostaje przeniesiony do Polski. "Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Estonii w zawodach sportowych na świeżym powietrzu może uczestniczyć najwyżej 100 osób, ale UEFA wymaga, by na stadionie było przynajmniej 150" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz wideo Zmarnowane sytuacje Roberta Lewandowskiego w meczu z Werderem [ELEVEN SPORTS]

RoofeDrastyczny faul w Lidze Europy. Co on sobie myślał?! Pomylił dyscypliny [WIDEO]

Estonia za organizację meczu w Polsce zapłaci 300 tys. euro

150 osób, czyli 46 piłkarzy, 40 członków sztabu, sześciu sędziów (wraz z delegatem i obserwatorem), około 15 osób zaangażowanych w organizację, ośmiu przedstawicieli UEFA, czterech ratowników, a do tego jeszcze kilku policjantów, ochroniarzy, pracownicy telewizji i dziennikarze.

Estoński Związek Piłki Nożnej (Eesti Jalgpalli Liit) wystąpił za pośrednictwem ministerstwa kultury do krajowej rady ds. zdrowia o zwiększenie limitu, ale władze na to nie przystały. Dlatego po konsultacjach z UEFA uznano, że spotkanie z Czechami zostanie przeniesione do Lublina.

Niemcy znaleźli sposób! Jest nadzieja dla Lewandowskiego i PiątkaNiemcy znaleźli sposób! Jest nadzieja dla Lewandowskiego i Piątka

Estońska federacja piłkarska informuje, że przeniesienie spotkania będzie ją kosztowało blisko 300 tys. euro. Wliczając w to podróż, wynajem stadionu i inne wydatki związane z organizacją meczu z Czechami, który na Arenie Lublin zostanie rozegrany w środę o 18.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ