Zbigniew Boniek nie zamierza iść na emeryturę. Ma już plan: Jestem gotowy

- Ja jestem absolutnie gotowy, aby ubiegać się o reelekcję. Chodzi o to, aby przedstawiciel naszego futbolu wciąż był we władzach UEFA - powiedział delegatom PZPN Zbigniew Boniek. Aktualny wciąż prezes PZPN nadal nie zamierza odchodzić na emeryturę i będzie ubiegał się o reelekcję do władz Komitetu Wykonawczego UEFA.

Zbigniew Boniek w sierpniu zakończy swoją drugą i jednocześnie ostatnią kadencję na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zgodnie z przepisami nie może ubiegać się o reelekcję na trzecią kadencję. W związku z tym pojawiły się domysły, co zamierza dalej robić Zbigniew Boniek, który w marcu tego roku skończył 65 lat.

Zobacz wideo Reprezentacja będzie grała trzema obrońcami? Paulo Sousa: Mam nadzieję, że zawodnicy dobrze zrozumieją nasze pomysły

20 kwietnia odbędą się wyboru do Komitetu Wykonawczego UEFA, we władzach którego od 2017 roku zasiada Boniek. Jak sam przyznał, zamierza tam ubiegać się o reelekcję. - Wydaje mi się, że szanują mnie tam, respektują. Podobnie jak moje postulaty, nawet te dotyczące Ligi Narodów, której najwyższą dywizję poszerzono po pierwszej edycji - powiedział Zbigniew Boniek w listopadzie podczas zjazdu PZPN.

Anglicy wydali jednoznaczne oświadczenie ws. meczu z Polską w el. MŚ 2022Anglicy wydali jednoznaczne oświadczenie ws. meczu z Polską w el. MŚ 2022

Boniek chce ubiegać się o reelekcję do władz Komitetu Wykonawczego UEFA

- Dlatego podjąłem decyzję, że jeżeli jesteście zgodni i chcielibyście dalej mieć swojego przedstawiciela w Komitecie Wykonawczym, to ja jestem absolutnie gotowy, aby ubiegać się o reelekcję. Sądzę, że polskiej piłce to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, bardzo pomoże. Chodzi o to, aby przedstawiciel naszego futbolu wciąż był we władzach UEFA - dodał, a jego wniosek został przyjęty przez aklamację.

Termin wyborów do Komitetu Wykonawczego UEFA został ustalony na 20 kwietnia, jednak nadal istnieje ryzyko, że będzie trzeba ja przełożyć. - Mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie wydarzy. W przeciwnym razie wybory zostaną opóźnione. Na razie mamy obowiązujący termin 20 kwietnia. Obrady mają być "na żywo", w Szwajcarii - przyznał Boniek, cytowany przez polsatsport.pl.

Boniek o decyzji klubów Ligue 1Boniek przechodzi do ataku. Tak zareagował na decyzję Francuzów ws. Milika

Więcej o: