Anglicy zadowoleni z problemów reprezentacji Polski. "Bez trzech gwiazd"

- Brak trzech napastników w kadrze Polski będzie impulsem dla selekcjonera Garetha Southgate'a - piszą dziennikarze "The Sun" o ewentualnej nieobecności Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka.

Reprezentacja Polski w zaplanowanym na 31 marca meczu eliminacji do mistrzostw świata może zagrać bez trzech największych gwiazd: Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika oraz Krzysztofa Piątka.

Zobacz wideo Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Werderem [ELEVEN SPORTS]

Utrata tych napastników to wielki impuls dla trenera Southgate'a

Dziennikarze "The Sun" skupiają się na Robercie Lewandowskim. "Maszyna do zdobywania bramek może nie zagrać z Anglią. Lewandowski pokazał, jaką byłby stratą byłaby jego nieobecność, gdy w zrównał się z legendą Schalke Klausem Fischerem pod względem strzelonych goli w Bundeslidze" - czytamy.

Anglicy dodają, że Bayern Monachium nie chce, by Lewandowski wyjeżdżał na mecze kadry narodowej. W myśl przepisów obowiązujących w Niemczech po powrocie ze zgrupowania napastnik musiałby odbyć 14-dniową kwarantannę. 

Dziennikarze zwracają również uwagę, że w zespole Paulo Sousy zabraknąć może też Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika. "Brak trzech napastników w kadrze Polski będzie impulsem dla selekcjonera Garetha Southgate'a. Polska to bowiem jego najsilniejszy rywal w grupie" - pisze "The Sun".

Mecz Anglia - Polska w ramach eliminacji do mistrzostw świata zaplanowany jest na środę 31 marca o godz. 20.45. O tej samej porze zostaną rozegrane dwa inne mecze polskiej grupy: Andora - Węgry i San Marino - Albania. Wcześniej, 25 marca, Polska zagra w Budapeszcie z Węgrami, a trzy dni później na Stadionie Narodowym z Andorą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.