Anglicy zadowoleni z problemów reprezentacji Polski. "Bez trzech gwiazd"

- Brak trzech napastników w kadrze Polski będzie impulsem dla selekcjonera Garetha Southgate'a - piszą dziennikarze "The Sun" o ewentualnej nieobecności Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka.

Reprezentacja Polski w zaplanowanym na 31 marca meczu eliminacji do mistrzostw świata może zagrać bez trzech największych gwiazd: Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika oraz Krzysztofa Piątka.

Zobacz wideo Gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Werderem [ELEVEN SPORTS]

Niemcy ocenili Roberta Lewandowskiego. Niemcy ocenili Roberta Lewandowskiego. "To mógł być koniec sezonu dla niego, atak Radu miał taki potencjał"

Utrata tych napastników to wielki impuls dla trenera Southgate'a

Dziennikarze "The Sun" skupiają się na Robercie Lewandowskim. "Maszyna do zdobywania bramek może nie zagrać z Anglią. Lewandowski pokazał, jaką byłby stratą byłaby jego nieobecność, gdy w zrównał się z legendą Schalke Klausem Fischerem pod względem strzelonych goli w Bundeslidze" - czytamy.

Anglicy dodają, że Bayern Monachium nie chce, by Lewandowski wyjeżdżał na mecze kadry narodowej. W myśl przepisów obowiązujących w Niemczech po powrocie ze zgrupowania napastnik musiałby odbyć 14-dniową kwarantannę. 

Dziennikarze zwracają również uwagę, że w zespole Paulo Sousy zabraknąć może też Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika. "Brak trzech napastników w kadrze Polski będzie impulsem dla selekcjonera Garetha Southgate'a. Polska to bowiem jego najsilniejszy rywal w grupie" - pisze "The Sun".

Oficjalnie! Milik nie zagra z Anglią. Na Wembley w ataku wybiegnie Świderski?Oficjalnie! Milik nie zagra z Anglią. Na Wembley w ataku wybiegnie Świderski?

Mecz Anglia - Polska w ramach eliminacji do mistrzostw świata zaplanowany jest na środę 31 marca o godz. 20.45. O tej samej porze zostaną rozegrane dwa inne mecze polskiej grupy: Andora - Węgry i San Marino - Albania. Wcześniej, 25 marca, Polska zagra w Budapeszcie z Węgrami, a trzy dni później na Stadionie Narodowym z Andorą.

Więcej o: