Boniek przechodzi do ataku. Tak zareagował na decyzję Francuzów ws. Milika

Arkadiusz Milik nie poleci z reprezentacją Polski na mecz z Anglią. Zakaz wydany przez władze Ligue 1 w ostry sposób na Twitterze skomentował prezes PZPN Zbigniew Boniek, który zwrócił uwagę na hipokryzję francuskich działaczy.
Zobacz wideo Kontrowersje wokół powołania Kamila Grosickiego

Zbigniew Boniek nie przebierał w słowach, komentując decyzję francuskich władz o zakazaniu piłkarzom z Ligue 1 i Ligue 2 wyjazdów na mecze reprezentacji odbywające się poza Unią Europejską. "Czyli przyjaciele z Francji wymyślili sobie tak: nasza francuska reprezentacja gra dwa mecze w tym okienku poza Unią (Kazachstan i Bośnia) i jest wszystko ok, ale obcokrajowcom dajemy zakaz grania poza Unią. Prześpijmy się" – apelował na Twitterze prezes PZPN, zwracając uwagę na hipokryzję francuskich działaczy.

Arkadiusz Milik nie może zagrać poza UE, ale jego klubowy kolega – jak najbardziej!

Aby zrozumieć, co Boniek miał na myśli, należy spojrzeć w komunikat. Prezesi wszystkich klubów z Ligue 1 i Ligue 2 ustalili, że zakaz wyjazdów poza Unię Europejską dotyczyć będzie wyłącznie "piłkarzy spoza francuskiej pierwszej reprezentacji". Oznacza to, że np. Kylian Mbappe (PSG) czy Steve Mandanda (OM) będą mogli grać w Kazachstanie i Bośni, ale klubowy kolega Mandandy, Arkadiusz Milik, nie będzie mógł wystąpić w Wielkiej Brytanii, która również znajduje się poza Unią Europejską.

Debiutant w kadrze w ataku na Wembley? To możliwy scenariusz dla reprezentacji

Absencja Milika to poważny problem dla Paulo Sousy. Selekcjoner apelował, by na razie skupić się na wygrywaniu meczów z Węgrami (25.03) i Andorą (28.03), jednak w starciu z Anglikami na Wembley będziemy grali bez 27-letniego snajpera, a pod znakiem zapytania stoją występy Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, którzy czekają na decyzję niemieckich władz. – Powiem szczerze, że męczy mnie już ten temat. Sytuacja nie jest w stu procentach zależna od nas, ona jest poza nami, możemy tylko interweniować i to robimy – przekonywał Boniek w rozmowie z Interią, a Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN, mówił nam, że sytuacja "nie wygląda zbyt dobrze".

Niewykluczone, że Sousa w trzecim marcowym meczu będzie miał do dyspozycji tylko jednego napastnika – debiutującego w kadrzeKarola Świderskiego, który w tym sezonie dla PAOK-u Saloniki strzelił dziewięć goli i miał siedem asyst.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.