Niepowołanie Kędziory przez Sousę ma drugie dno? "To może być zagranie w stylu Engela"

- Dla mnie to niezrozumiała decyzja - mówił w Sekcji Piłkarskiej dziennikarz Adam Godlewski o niepowołaniu Tomasza Kędziory przez Paulo Sousę.

Bartłomiej Drągowski, Tymoteusz Puchacz, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Dawid Kownacki, Michał Karbownik i Tomasz Kędziora. To ośmiu piłkarzy z szerokiej listy Paulo Sousy, którzy w poniedziałek zostali przez niego skreśleni i nie pojawią się na marcowym zgrupowaniu. Największym zaskoczeniem jest skreślenie Kędziory, który do tej pory był pewnym punktem w reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, z 21 występów aż 18 zaliczył za jego kadencji. - Dla mnie jeszcze większym zaskoczeniem jest obecność w tej kadrze dwóch piłkarzy Pogoni, czyli Sebastiana Kowalczyka i Kacpra Kozłowskiego - przyznał dziennikarz Adam Godlewski, który był gościem poniedziałkowej Sekcji Piłkarskiej.

Zobacz wideo Lewandowski zmieniał buty w trakcie meczu, kibice Legii domagali się powrotu na stadiony, a Radwańska przegrała w Kazaniu #PoWeekendzie

Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa, w tle Stadion NarodowyPiłkarz Legii w szoku po powołaniach Sousy. "Myślałem, że pojedziemy razem"

Paulo Sousa skreślił Tomasza Kędziorę. "To niezrozumiała decyzja"

- Ale jeżeli chodzi o absencje to tak: nieobecność Kędziory dziwi. To był etatowy prawy obrońca i nie było do niego specjalnie dużych zarzutów o to, jak spisywał się w kadrze - dodał Godlewski i zauważył, że statystyki Kędziory w Dynamie Kijów są bardzo przyzwoite, w tym sezonie 31 meczów, jeden gol i cztery asysty. - Dla mnie to niezrozumiała decyzja. Teraz pytanie: czy chodzi o coś konkretnego, czyli coś, co w charakterystyce Kędziory nie pasuje Sousie, czy po prostu było to takie zagranie jak np. w stylu Jerzego Engela, który w 2002 roku przed wyjazdem na mundial odsunął od drużyny Tomasza Iwana, by trochę wstrząsnąć grupą. Tylko że to wtedy przyniosło odwrotny skutek - zauważył Godlewski.

Macedonia Północna - Polska. Trenuje Kamil GrosickiSpecjalny plan dla Grosickiego. "Nie przyleciał do Warszawy, by chodzić po kasynach czy galeriach"

- Ja nie wiem, czy Kędziora jest kimś, kogo odsunięcie wstrząśnie całą drużyną. Mną by np. wstrząsnęło odsunięcie Grzegorza Krychowiaka albo Kamila Grosickiego, ale nie Kędziory - wtrącił się prowadzący Dawid Szymczak. - Może rzeczywiście to nie wstrząsa, ale wprowadza trochę fermentu, choć nie sądzę by to był dla Kędziory koniec reprezentacyjnej kariery. Jest solidnym piłkarzem i myślę, że będzie jeszcze przydatny w tej drużynie. Tak samo, jak z upływem czasu Sousa może stanie się bardziej gadatliwy i sam uchyli rąbka tajemnicy, dlaczego teraz skreślił Kędziorę z listy - przyznał Godlewski.

Podczas marcowego zgrupowania reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze: zagra na wyjeździe z Węgrami (25 marca), potem u siebie z Andorą (28 marca) i znowu na wyjeździe Anglią (31 marca).

Lista piłkarzy powołanych przez Paulo Sousę

  • Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny
  • Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Kamil Piątkowski, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus
  • Pomocnicy: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Sebastian Kowalczyk, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Bartosz Slisz, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński
  • Napastnicy: Karol Świderski, Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik
Więcej o: