Nie żyje Łukasz Jeleń, brat Ireneusza, reprezentanta Polski. Obaj grali w Piaście Cieszyn

W niedzielę 14 marca nad ranem zmarł Łukasz Jeleń, czyli brat byłego reprezentanta Polski, Ireneusza Jelenia. Obaj nadal grali w drużynie Piasta Cieszyn. Jak poinformował portal WP Sportowe Fakty, Jeleń trafił do szpitala po tym, jak jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, miał także negatywny wynik testu na koronawirusa. Zmarł w domu.

Łukasz Jeleń zmarł w niedzielę w wieku 38 lat. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal WP Sportowe Fakty od dwóch tygodni czuł się źle i w poprzednim tygodniu trafił do szpitala. Miał kaszel i starał się oszczędzać, ale jego stan gwałtownie się pogorszył.

Zobacz wideo Lewandowski zmieniał buty w trakcie meczu, kibice Legii domagali się powrotu na stadiony, a Radwańska przegrała w Kazaniu #PoWeekendzie

Zmarł Łukasz Jeleń. Był bratem reprezentanta Polski

W szpitalu przeszedł test na koronawirusa, który dał wynik negatywny. W niedzielę znów poczuł się gorzej i pomimo godzinnej reanimacji nie udało się go uratować. Nie ma jeszcze oficjalnej przyczyny zgonu Łukasza Jelenia, a jego brat Ireneusz przekazał, że rodzina czeka na sekcję zwłok. Pogrzeb ma odbyć się w piątek

Łukasz Jeleń miał 38 lat, a w swojej karierze grał głównie w lokalnych, beskidzkich klubach takich jak Cukrownik Chybie, Tempo Puńców i właśnie Piast Cieszyn, którego prezesem był jego brat. Klub po śmierci zawodnika pogrążył się w żałobie. 

Ireneusz Jeleń gra w Piaście Cieszyn od 2014 roku. W przeszłości był zawodnikiem takich klubów jak AJ Auxerre, Lille czy Górnika Zabrze. Zagrał także w 29 meczach dla reprezentacji Polski i zdobył w nich pięć goli. - Jeleń wraz z paroma innymi sympatykami cieszyńskiego sportu postanowił zająć się przede wszystkim tutejszą młodzieżą. Nie rozumiał się dobrze z działaczami starego klubu, więc zebrał osoby, którym zależało na klubie i zaangażował je w nowy projekt - opisywaliśmy jego działalność w Piaście Cieszyn w zeszłorocznym "Klubowym raporcie"

Więcej o:
Copyright © Agora SA