Lewandowski nie zagra z Anglią? Sousa zabrał głos. Problemy kadry z atakiem

Nadal nie jest jasne, czy Robert Lewandowski będzie mógł wystąpić w meczu przeciwko Anglii. - Nie możemy być pewni gry całej trójki - powiedział Paulo Sousa podczas konferencji prasowej, dodając, że w takiej samej sytuacji znajdują się także Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek.

Paulo Sousa ogłosił listę zawodników powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski. W porównaniu do listy opublikowanej 5 marca nowy selekcjoner polskiej kadry wykreślił osiem nazwisk. Największym zaskoczeniem może być brak Tomasza Kędziory, który regularnie grał w barwach Dynama Kijów, prezentując się z bardzo dobrej strony w klubie.

Paulo Sousa na pierwszej konferencji w roli selekcjonera reprezentacji PolskiPaulo Sousa powołał kadrę Polski na mecze el. MŚ. Są niespodzianki

Zobacz wideo Paulo Sousa musiał uczyć się polskiej piłki w locie. Dlaczego zdecydował się na takie powołania? [Naszym Okiem]

Robert Lewandowski nie zagra z Anglią?

Ze względu na pandemię koronawirusa i wyjazd do Anglii, Sousa zdecydował się powołać 27, a nie 26 piłkarzy. Nadal nie ma pewności, czy do Anglii polecą Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. - Mogą pojawić się problemy z obecnością kogoś z trójki Lewandowski-Milik-Piątek w kadrze na mecz z Anglią. Na ten moment, nie możemy być pewni gry całej trójki - powiedział podczas konferencji prasowej Paulo Sousa.

Wpływ na taką decyzję miałaby mieć sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii i tamtejsza mutacja koronawirusa, co wedle wytycznych niemieckiego sanepidu oznaczałoby dla Lewandowskiego obowiązkową kwarantannę. Podobnie wyglądałaby sytuacja w przypadku właśnie Piątka czy Milika.

Selekcjoner Węgier drży przed Lewandowskim. Jeden sposób, by go powstrzymaćSelekcjoner Węgier drży przed Lewandowskim. Jeden sposób, by go powstrzymać

To bardzo utrudniłoby zadanie w meczu z Anglią, bardzo ważny pod względem awansu z grupy. Jeśli żaden z nich nie mógłby wystąpić na Wembley, do dyspozycji Sousy pozostałby tylko Karol Świderski. Wcześniej jednak będą potrzebni w meczach z Węgrami i Andorą.

Więcej o: