Sousa poda kadrę na najbliższe mecze el. MŚ. Gdzie i kiedy oglądać konferencję?

W najbliższy poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa z udziałem selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousy. Na niej ma zostać podana oficjalna lista powołanych na zbliżające się mecze eliminacji mistrzostw świata z Węgrami, Andorą i Anglią. Gdzie i kiedy ją oglądać? Stream online.

5 marca 2021 roku Polski Związek Piłki Nożnej opublikował listę 35 powołanych zawodników przez Paulo Sousę na marcowe zgrupowanie i mecze eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Aż dziewięciu piłkarzy po raz pierwszy otrzymało powołania do seniorskiej reprezentacji. Na najbliższej konferencji zostanie ogłoszona oficjalna lista, skrócona nawet o dziewięć nazwisk.

Zobacz wideo Paulo Sousa musiał uczyć się polskiej piłki w locie. Dlaczego zdecydował się na takie powołania? [Naszym Okiem]

Reprezentacja Polski. Paulo Sousa na konferencji skróci listę powołanych o siedem-dziewięć nazwisk

Jak już informowaliśmy na Sport.pl, Paulo Sousa będzie miał prostsze zadanie ze skróceniem listy powołanych poprzez sytuacje zdrowotne niektórych piłkarzy. Z zakażeniem koronawirusem zmaga się Tymoteusz Puchacz, natomiast po 65. minutach w meczu z Lazio, z powodu urazu stopy, boisko opuścił Arkadiusz Reca. Na ten moment nie wiadomo, czy uraz wahadłowego Crotone jest poważny i czy ktoś wejdzie w jego miejsce na zbliżające się zgrupowanie.

Ostateczna lista powołanych piłkarzy może zostać skrócona o dziewięć nazwisk. Prawdopodobnie na zgrupowanie nie pojedzie Michał Karbownik, Łukasz Skorupski, Paweł Dawidowicz, Sebastian Kowalczyk, Tymoteusz Puchacz, Kacper Kozłowski i Karol Świderski. Tę listę uzupełni dodatkowo Bartosz Slisz lub Rafał Augustyniak. Tym samym spośród debiutantów w kadrze pozostanie Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa, Michał Helik z Barnsley i jeden z dwójki Slisz – Augustyniak.

Gdzie i kiedy oglądać konferencję z udziałem Paulo Sousy?

Oficjalna konferencja prasowa z udziałem selekcjonera polskiej reprezentacji, Paulo Sousy, została zaplanowana przez Polski Związek Piłki Nożnej na 15 marca na godzinę 12:00. Będzie ona dostępna na Facebooku i kanale YouTube "Łączy nas piłka".

 
Więcej o: