Lewandowski może nie zagrać w meczu z Anglią! Niemcy nie robią wyjątków

Robert Lewandowski nie zagra w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią? Władze Bayernu mogą zatrzymać napastnika w klubie.

Już za kilkanaście dni reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra pierwsze mecze eliminacyjne mistrzostw świata. Polacy zmierzą się 25 marca z Węgrami, 28 marca z Andorą i 31 marca z Anglią. Ostatni mecz ma się odbyć w Wielkiej Brytanii. A to może okazać się znaczącym problemem dla Bayernu.

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Borussia 4:2. Trzeci gol Roberta Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Bayern odbierze reprezentacji Polski kapitana na mecz z Anglią?

Jak informuje Onet, niemiecki klub może nie pozwolić Lewandowskiemu zagrać w tym meczu. Wpływ na tę decyzję ma sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii i brytyjska mutacja koronawirusa. Niemiecki sanepid kategorycznie przestrzega zasad związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w związku z pandemią. Gdyby Lewandowski wyjechał do Wielkiej Brytanii na spotkanie reprezentacyjne, po powrocie musiałby przejść obowiązkową kwarantannę. Na nic zdadzą się prośby Bayernu o zwolnienie piłkarza z izolacji. Stąd przesłanki z Niemiec, że klub może podjąć taką decyzję względem kapitana reprezentacji Polski.

O sytuację Roberta Lewandowskiego zapytano Macieja Sawickiego, sekretarza generalnego PZPN. Przedstawiciel związku przyznał, że na razie nie ma alarmu ze strony niemieckich klubów oraz że jest on w stałym kontakcie z UEFA.

Niemiecki sanepid nie robi wyjątków nawet dla klubów grających w Lidze Mistrzów. Dlatego także mecze z angielskimi drużynami rozgrywane były na neutralnym terenie - spotkanie Lipska z Liverpoolem w 1/8 finału zorganizowano w Budapeszcie, bo Anglicy nie zostaliby wpuszczeni do Niemiec bez odbycia kwarantanny.

Podobna sytuacja dotyczy rewanżu. UEFA podjęła decyzję o ponownej organizacji meczu na terenie Węgier. W zamian niemiecki zespół zapłaci Liverpoolowi 2 mln euro odszkodowania. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (10 marca) o godz. 21. Pierwsze starcie zakończyło się wygraną Anglików 2:0.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.