Jerzy Dudek skrytykował Paulo Sousę. "To jest niepoważne. Menadżerowie będą zadowoleni"

Jerzy Dudek skrytykował decyzję Paulo Sousy o powołaniu aż 35 zawodników na zgrupowanie reprezentacji Polski. - Powoływanie tylu zawodników jest niepoważne - napisał na łamach "Przeglądu Sportowego"

Lista powołanych na trzy mecze marcowe na razie jest długa, ale w czasach epidemii taka być musi, a przynajmniej powinna, by później klubowi działacze czy trenerzy nie robili problemów z puszczeniem dodatkowych graczy na zgrupowanie, jeśli np. ktoś z tej krótszej listy zachoruje bądź dozna kontuzji. Z tego względu Paulo Sousa na pierwsze zgrupowanie po objęciu polskiej kadry powołał aż 35 piłkarzy, z których 15 marca wybierze ostateczną grupę zawodników na marcowe mecze eliminacji do mistrzostw świata.

Zobacz wideo Niespodziewany kandydat do gry w kadrze. "Nigdy nie strzeliłem dwóch goli w meczu" [SEKCJA PIŁKARSKA #79]

Dudek: Powołanie tylu piłkarzy jest trochę absurdalne

Decyzję Paulo Sousy o powołaniu tak licznej grupy skrytykował na łamach "Przeglądu Sportowego" Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski. - Zastanawiam się, jaki był sens ogłaszania przez Paulo Sousę listy 35 powołanych do reprezentacji zawodników, skoro wiadomo, że dziesięciu z nich odpadnie. Dla mnie to jest trochę absurdalne - uważa Dudek.

- Myślę, że najbardziej zadowoleni z takiej sytuacji będą menadżerowie. Powoływanie tylu zawodników jest niepoważne. Przecież selekcjoner może z nimi porozmawiać, zadzwonić do piłkarzy, którzy są częścią kadry U-21. Pomijam fakt, że niektórym z tych chłopaków może zaszumieć w głowie, choć wielu z młodych ma to już za sobą - dodał Jerzy Dudek.

Podczas marcowego zgrupowania reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze: zagra na wyjeździe z Węgrami (25 marca), potem u siebie z Andorą (28 marca) i znowu na wyjeździe Anglią (31 marca).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.