Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Dudek skrytykował Paulo Sousę. "To jest niepoważne. Menadżerowie będą zadowoleni"

Jerzy Dudek skrytykował decyzję Paulo Sousy o powołaniu aż 35 zawodników na zgrupowanie reprezentacji Polski. - Powoływanie tylu zawodników jest niepoważne - napisał na łamach "Przeglądu Sportowego"

Lista powołanych na trzy mecze marcowe na razie jest długa, ale w czasach epidemii taka być musi, a przynajmniej powinna, by później klubowi działacze czy trenerzy nie robili problemów z puszczeniem dodatkowych graczy na zgrupowanie, jeśli np. ktoś z tej krótszej listy zachoruje bądź dozna kontuzji. Z tego względu Paulo Sousa na pierwsze zgrupowanie po objęciu polskiej kadry powołał aż 35 piłkarzy, z których 15 marca wybierze ostateczną grupę zawodników na marcowe mecze eliminacji do mistrzostw świata.

Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji PolskiByły kapitan reprezentacji wskazał winnych zwolnienia Brzęczka. "Szkoda mi go"

Zobacz wideo Niespodziewany kandydat do gry w kadrze. "Nigdy nie strzeliłem dwóch goli w meczu" [SEKCJA PIŁKARSKA #79]

Dudek: Powołanie tylu piłkarzy jest trochę absurdalne

Decyzję Paulo Sousy o powołaniu tak licznej grupy skrytykował na łamach "Przeglądu Sportowego" Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski. - Zastanawiam się, jaki był sens ogłaszania przez Paulo Sousę listy 35 powołanych do reprezentacji zawodników, skoro wiadomo, że dziesięciu z nich odpadnie. Dla mnie to jest trochę absurdalne - uważa Dudek.

- Myślę, że najbardziej zadowoleni z takiej sytuacji będą menadżerowie. Powoływanie tylu zawodników jest niepoważne. Przecież selekcjoner może z nimi porozmawiać, zadzwonić do piłkarzy, którzy są częścią kadry U-21. Pomijam fakt, że niektórym z tych chłopaków może zaszumieć w głowie, choć wielu z młodych ma to już za sobą - dodał Jerzy Dudek.

Funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego w trakcie wykonywania obowiązków służbowychCBA w siedzibie PZPN! Nowe wątki w sprawie. "Potencjalne przywłaszczanie środków"

Podczas marcowego zgrupowania reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze: zagra na wyjeździe z Węgrami (25 marca), potem u siebie z Andorą (28 marca) i znowu na wyjeździe Anglią (31 marca).

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ