Krychowiak pierwszy raz o zwolnieniu Brzęczka. "Mogę powtórzyć tylko zdanie zawodników"

Grzegorz Krychowiak w wywiadzie dla portalu sportowefakty.wp.pl skomentował odwołanie Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. - Zaskoczył mnie zwłaszcza moment zwolnienia. Musimy zaakceptować tę decyzję, życie toczy się dalej - przyznał pomocnik.

Paulo Sousa został kilka tygodni temu nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, zastępując zwolnionego Jerzego Brzęczka. 50-letni Portugalczyk poprowadzi naszą drużynę w eliminacjach mistrzostw świata oraz w mistrzostwach Europy.

Zobacz wideo Boniek o zwolnieniu Brzęczka: Moje i jego nastawienie było zupełnie inne

Kamil GrosickiKamil Grosicki coraz bliżej powrotu do ekstraklasy! Ale nie do Legii Warszawa

Krychowiak o zwolnieniu Brzęczka. "Taki żywot trenera"

Grzegorz Krychowiak na łamach portalu sportowefakty.wp.pl zabrał głos nt. zwolnienia Brzęczka przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Pomocnik reprezentacji Polski i Lokomotiwu Moskwa przyznał, że ta decyzja bardzo go zdziwiła. - Zaskoczony? Oczywiście, że tak - zwłaszcza moment zwolnienia. Mogę powtórzyć tylko zdanie zawodników, którzy już wcześniej wypowiedzieli się w tym temacie: my jesteśmy od grania. Musimy zaakceptować tę decyzję, życie toczy się dalej - powiedział Krychowiak.

Krychowiak ujawnił, że odbył rozmowę z Brzęczkiem po tym, jak już został zwolniony. - Rozmawiałem z trenerem Brzęczkiem po dymisji, podziękowałem mu za współpracę. Taki żywot trenera. My skupiamy się na tym, by marcowe mecze w eliminacjach mistrzostw świata były zwycięskie i żebyśmy na Euro wypadli jak najlepiej - kontynuował pomocnik.

Krychowiak odsłonił w dalszej części rozmowy, jakie miał relacje z byłym już selekcjonerem. - Moja współpraca z selekcjonerem dobrze się układała. Grałem systematycznie, ale najważniejsze jest dobro drużyny i wyniki. Wyniki były, ale czegoś zabrakło - podkreślał.

Grzegorz Krychowiak rozmawiał już Paulo Sousą

Pomocnik naszej kadry zabrał również głos ws. zatrudnienia Paulo Sousy. - Rozmawialiśmy, jestem optymistycznie nastawiony. To była rozmowa zapoznawcza z selekcjonerem i jego sztabem. [...] Dwóch zawodników z mojego Lokomotiwu współpracowało wcześniej z trenerem Sousą. Miałem okazję dowiedzieć się czegoś na jego temat. Jestem dobrej myśli. Zaczynamy nowy etap. [...] Jeżeli uda nam się rozegrać bardzo dobry turniej, to okaże się, że prezes podjął słuszną decyzję. A jeżeli nie? Zostanie pewien niesmak - zakończył Krychowiak.

To już dziś! Lewandowski i Bayern wracają do gry. Gdzie i o której oglądać? Trasmisja TV, stream onlineTo już dziś! Lewandowski i Bayern wracają do gry. Gdzie i o której oglądać? Trasmisja TV, stream online

- Zaprosiłem Jerzego Brzęczka do siebie, wypiliśmy kawę, przekazałem mu informację o rozstaniu. To jest smutny dzień dla mnie, ale biorę odpowiedzialność za tę decyzję. Przemyślałem sprawy, muszę patrzeć na dobro kadry - mówił Zbigniew Boniek Sport.pl o zwolnieniu trenera Brzęczka i tłumaczył, dlaczego podjął taką decyzję.

Więcej o: