Jacek Góralski zerwał więzadło w kolanie. Nie zagra na Euro!

Fatalne wieści dla reprezentacji Polski! Jacek Góralski zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Reprezentanta Polski czeka wielomiesięczna przerwa.

O kontuzji jednego z kadrowiczów poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek. "Pechowy okres... następny kadrowicz z problemami (wiązadła)" - napisał prezes PZPN.

Zobacz wideo "Piłkarze reprezentacji Polski odnieśli sukces - zwolnienie Jerzego Brzęczka"

Jak się okazało, chodzi o Jacka Góralskiego. Choć 2020 rok zakończył się dla  niego znakomicie, bo pomocnik zdobył z Kajratem Ałmaty mistrzostwo Kazachstanu, to 2021 rozpoczyna się od złych wiadomości. Reprezentant Polski zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie i czeka go operacja, a następnie kilkumiesięczna rehabilitacja. 

Góralski ma za sobą udany sezon w Kajracie. Trafił tam w styczniu 2020 roku z Łudogorca i rozegrał 18 meczów, w których obejrzał osiem żółtych kartek, a jego drużyna pewnie sięgnęła po mistrzostwo Kazachstanu. 

W styczniu więzadło krzyżowe w kolanie zerwał zawodnik Derby County, Krystian Bielik. Polski pomocnik doznał tego samego urazu, który wykluczył go z gry na praktycznie cały rok 2020. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.