Lewandowski po raz pierwszy skomentował zwolnienie Brzęczka. "Nie oszukujmy się"

- Nie oszukujmy się, zwolnienie trenera jest też w jakiś sposób porażką piłkarzy. I tak trzeba sobie o tym jasno powiedzieć - powiedział Robert Lewandowski w programie "Dzień Dobry TVN".

Jerzy Brzęczek został nieoczekiwanie zwolniony z PZPN-u. Nieoczekiwanie, bo choć reprezentacja Polski nie zachwycała, to wydawało się, że prezes Zbigniew Boniek pozwoli mu poprowadzić kadrę na Euro 2021. Zaskoczony miał być też sam Brzęczek, bo przez wiele miesięcy publicznie otrzymywał pełne wsparcie od Bońka. Piłkarze też byli zszokowani.

Zobacz wideo Paulo Sousa porównał Lewandowskiego i Ronaldo. Nie ma wątpliwości, kto jest lepszy

- Na pewno była to, nie tylko dla mnie, ale dla każdego szokująca decyzja. Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest miła, ani przyjemna sytuacja dla każdego z nas. Nie oszukujmy się, zwolnienie trenera jest też w jakiś sposób porażką piłkarzy. I tak trzeba sobie o tym jasno powiedzieć - powiedział Robert Lewandowski w programie "Dzień Dobry TVN".

Paulo Sousa na pierwszej konferencji w roli selekcjonera reprezentacji PolskiJulio Cesar apeluje do Polaków ws. Paulo Sousy. "Cudów nie ma"

I dodał: - Dla nas jest to na pewno czas może do przemyśleń nad tym, co my robiliśmy źle, albo co powinniśmy zrobić lepiej, żeby do takiej sytuacji nie doprowadzić następnym razem, żebyśmy przede wszystkim jako zespół, jako drużyna wygrywali.

Krystian Bielik w koszulce reprezentacji PolskiHistoria Krystiana Bielika mrozi krew w żyłach. "Chciało mi się rzygać"

Co dalej z Brzęczkiem? "Wróci"

Brzęczek był selekcjonerem reprezentacji Polski od lipca 2018 roku. Biało-czerwonych poprowadził w 24 meczach, wywalczył awans na Euro 2020, które zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Jego bilans to: 12 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek. Polaka zastąpił Paulo Sousa. A jaka przyszłość czeka wujka Jakuba Błaszczykowskiego? Brzęczek mocno przeżył zwolnienie, ale nie zamierza odpoczywać. Chce szybko wrócić do trenowania. Tak przynajmniej twierdzi Krzysztof Kołaczyk, dyrektor Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, a prywatnie bliski kolega Brzęczka.

Hyballa zgotował piekło piłkarzom Wisły Kraków. Niespodziewany ruch FornalikaHyballa zgotował piekło piłkarzom Wisły Kraków. Niespodziewany ruch Fornalika

Więcej o: