Reprezentacja Polski U-21 poznała rywali! Bardzo trudne losowanie

Niemcy, Izrael, Węgry, Łotwa i San Marino - to rywale reprezentacji Polski do lat 21 w kwalifikacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy. Pierwsze spotkania odbędą się już w marcu.

Reprezentacja Polski do lat 21 poznała rywali w walce o awans do mistrzostw Europy do lat 21 w 2023 roku. Zespół Macieja Stolarczyka nie miał szczęścia. Los nie był łaskawy. Z pierwszego koszyka trafiliśmy na Niemców, jedną z najmocniejszych ekip w stawce. Reszta rywali jest bez wątpienia w zasięgu naszej ekipy. Zmierzymy się jeszcze z Izraelem, Węgrami, Łotwą i San Marino. 

Zobacz wideo To zagrywka Zbigniewa Bońka! "O to mu chodziło ze zmianą selekcjonera"

Trudna droga Polaków na młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2023 roku

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2023 roku odbędą się w Rumunii i Gruzji. Eliminacje rozpoczną się w marcu tego roku, a zakończą w czerwcu 2022. Kwalifikację na mistrzostwa Europy wywalczą tylko zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc. Pozostałych ośmiu "wicemistrzów" stworzy cztery pary barażowe, których zwycięzcy wystąpią na turnieju

Warto dodać, że w bilansie ekip z drugich miejsc brane pod uwagę nie będą starcia z najsłabszą drużyną w grupie. To zła wiadomość dla nas, bo w meczach z San Marino powinniśmy zdobyć sześć punktów. UEFA zdecydowała się na ten krok, by wyrównać rywalizację – w grupach A-H jest po sześć ekip, natomiast w grupie I jest ich tylko pięć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.