Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Ch這paki - jaja na st馧". Takie s這wa us造szeli pi趾arze reprezentacji Polski

U trenera Adama Nawa趾a momentem prze這mowym by這 spotkanie z Niemcami (2:0). U Brz璚zka zabrak這 takiej "piecz徠ki", a wielkie rzeczy zaczynaj si najcz窷ciej od dobrej energii - powiedzia Marek Ko幟i雟ki, wiceprezes PZPN, komentuj帷 dla "Sportowych Fakt闚" decyzj o zwolnieniu Jerzego Brz璚zka.

W ubiegłym tygodniu Zbigniew Boniek zdecydował się zwolnić Jerzego Brz璚zka. – Widziałem marazm wokół reprezentacji, widziałem marazm wśród piłkarzy i musiałem działać. Ale nie żałuję, że zatrudniłem Jerzego Brz璚zkaprzekonywał prezes PZPN, który ogłosił też, że Polaka zastąpi Portugalczyk Paulo Sousa. Poprowadzi on naszą ekipę w mistrzostwach Europy i w eliminacjach mistrzostw świata. – Przychodzi nowy trener, który na pewno dokona zmian. Trzeba wydobyć z zawodników to coś. Prezes uznał, że Jerzy Brzęczek nie daje takiej gwarancji – tłumaczy w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN.

Zobacz wideo To zagrywka Zbigniewa Bońka! "O to mu chodziło ze zmianą selekcjonera"

"Czas powiedzieć do piłkarzy: "Chłopaki - jaja na stół"

Jeden z głównych kandydatów do zastąpienia Bońka wyszedł z konkretnym apelem do piłkarzy. – Za wyniki reprezentacji odpowiada selekcjoner, ale przede wszystkim zawodnicy. A powiedzmy sobie szczerze, bez wymieniania nazwisk, niektórzy grali słabo, byli znacząco słabsi. To wszystko skłoniło nas do dokonania zmian. Czas powiedzieć do piłkarzy: "Chłopaki - jaja na stół". Zrobiliście awans na Euro 2020, ale przed nami kolejne turnieje. Bez ikry to się nie uda, zwłaszcza że poprzeczka jest zawieszona wyżej – komentuje Koźmiński.

Andres Vejrgang z RB Lipsk"Jest arogancki i toksyczny". Rewelacyjny 15-latek bijący rekordy w FIFA budzi kontrowersje

"W drużynie pojawiła się apatia, marazm, drobne kwasy"

Wiceprezes PZPN narzeka na atmosferę w ekipie. – W drużynie pojawiła się apatia, marazm, drobne kwasy – zauważył Koźmiński, który zwrócił też uwagę, że za kadencji Brzęczka Polacy nie odnieśli żadnego efektownego zwycięstwa. – U trenera Adama Nawałka momentem przełomowym było spotkanie z Niemcami (2:0). U Brzęczka zabrakło takiej "pieczątki", a wielkie rzeczy zaczynają się najczęściej od dobrej energii – uważa 49-latek. – Ta ekipa nie wygrała z nikim mocnym od trzech lat. Zadawaliśmy sobie pytanie: czy my nie jesteśmy w stanie pokonać Włochów i Holandii? Czy potrafimy wygrywać tylko z Macedonią i Izraelem? Kiedyś ci sami zawodnicy ogrywali Szwajcarię na Euro, Niemców w eliminacjach Euro 2016. Ja po 2,5 roku kadencji Jerzego Brzęczka nie znałem na to pytanie odpowiedzi i nie jest to wyłącznie winą trenera – mówi Koźmiński

Jerzy BrzęczekMydlenie oczu w reprezentacji Polski. Piłkarze dali kibicom jasny sygnał. Wymowna cisza

Były reprezentant Polski bagatelizował konflikt na linii BrzęczekRobert Lewandowski czy informacje, że to piłkarze zwolnili selekcjonera. Przyznał, iż Paulo Sousa był głównym, ale nie jedynym kandydatem do objęcia reprezentacji. W sztabie Portugalczyka zostanie jeden Polak, analityk Hubert Małowiejski. Więcej o filozofii nowego selekcjonera, który spotkał się już z Lewandowskim, dowiemy się w czwartkowe popołudnie, gdy odbędzie się jego pierwsza konferencja prasowa.

Wi璚ej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ