Zbigniew Boniek tłumaczy prezent dla Paulo Sousy. "Powrót do miłych chwil"

Paulo Sousa we wtorek dotarł do Polski, żeby spotkać się z najważniejszymi osobami w Polskim Związku Piłki Nożnej. W trakcie rozmowy ze Zbigniewem Bońkiem dostał od niego wyjątkowy prezent - koszulkę reprezentacji Polski z numerem 6. - To właśnie z tym numerem Paulo grał w Juventusie - tłumaczy wybór Boniek dla portalu "WP Sportowe Fakty".

Paulo Sousa rozpoczął już pracę z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Oficjalne ogłoszenie nowego selekcjonera odbyło się w miniony czwartek 21 stycznia. Po kilku dniach Portugalczyk dotarł do Warszawy, gdzie spotkał się m.in. ze Zbigniewem Bońkiem.

Zobacz wideo "Myślę, że Milik nie zapomniał o Juventusie, a Juventus o nim"

Wyjątkowy prezent Bońka dla Sousy. "Chcieliśmy, żeby był to powrót do miłych chwil"

Selekcjoner odbył już pierwszą rozmowę z kapitanem reprezentacji Polski, Robertem Lewandowskim. We wtorek 50-latek spotkał się z napastnikiem Bayernu w Monachium, a następnie wieczorem przeniósł do Polski. W środę rano odbywał już kolejne spotkania - z przedstawicielami PZPN. - To było miłe, rzeczowe spotkanie. Paulo pojawił się w związku, aby przekazać ludziom, z którymi będzie pracował, jak to sobie wyobraża - przekazał prezes Zbigniew Boniek w rozmowie dla portalu "WP Sportowe Fakty"

Robert Lewandowski i Paulo SousaPaulo Sousa spotkał się z Bońkiem i Lewandowskim. "Zróbmy to!"

Boniek przekazał także Sousie wyjątkowy prezent - koszulkę reprezentacji Polski z numerem 6. Portugalczyk zamieścił na Twitterze zdjęcie z momentu jej przekazania, a wielu zdziwiło, dlaczego wybrano właśnie ten numer. - Bo w Juventusie Paulo Sousa grał z "szóstką". Chcieliśmy, żeby w symbolicznym sensie był to dla niego powrót do tych miłych chwil - wytłumaczył Boniek. 

Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji PolskiJerzy Brzęczek chce wrócić do pracy! Kolega ujawnia jego reakcję na zwolnienie

W czwartek konferencja prasowa Paulo Sousy

W czwartek o godzinie 13:00 odbędzie się konferencja prasowa online Sousy z polskimi dziennikarzami. Jakie będą jego kolejne kroki? - Mam plan, żeby zrobić w przyszłym tygodniu spotkanie na platformie cyfrowej, w którym będzie mogła wziąć udział większość zawodników, którzy zwykle są powoływani, będzie ich około 40. Zapoznamy się, porozmawiamy. Chciałbym się przedstawić, zaprezentować swój sztab. Póki co nie będę im mówił o szczegółowej wizji drużyny, ponieważ wciąż są w klubach i muszą być skoncentrowani na piłce nożnej rekomendowanej przez ich trenerów. Ale oczywiście bliżej meczów reprezentacji przedstawimy zawodnikom nasz pomysł na zespół, na grę - mówił Sousa niedługo po swoim zatrudnieniu w wywiadzie dla portalu "Łączy nas piłka". 

Marcello Lippi jasno o Paulo Sousie. Marcello Lippi jasno o Paulo Sousie. "Mówię to z pełnym przekonaniem"

Więcej o: