Paulo Sousa spotkał się z Bońkiem i Lewandowskim. "Zróbmy to!"

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski dotarł do Polski. Paulo Sousa spotkał się z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewem Bońkiem oraz pochwalił się zdjęciem z Robertem Lewandowskim. - Zróbmy to! - pisze Portugalczyk.

Paulo Sousa rozpoczął pracę z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Oficjalne ogłoszenie nowego selekcjonera odbyło się w miniony czwartek 21 stycznia. Po kilku dniach i spotkaniu z Robertem Lewandowski, kapitanem drużyny narodowej, dotarł do Warszawy, gdzie spotkał się ze Zbigniewem Bońkiem.

Zobacz wideo To zagrywka Zbigniewa Bońka! "O to mu chodziło ze zmianą selekcjonera"

Paulo Sousa dotarł do Polski. Selekcjoner odbył spotkanie z prezesem PZPN i kapitanem reprezentacji

Portugalczyk już podczas pierwszej konferencji prasowej przyznał, że chciałby skontaktować się i przedstawić wszystkim współpracownikom. - Rozmawiałem o tym z prezesem Bońkiem i sekretarzem generalnym Maciejem Sawickim, że chcę jak najszybciej zorganizować spotkanie z Robertem. Mam nadzieję, że odbędzie się ono na początku przyszłego tygodnia - powiedział Paulo Sousa

"SportBild": Konflikt i kłótnie w Bayernie Monachium. Przyszłość Flicka niepewna

Paulo Sousa już po spotkaniu z Robertem Lewandowskim. "Zróbmy to!"

Selekcjoner odbył już pierwszą rozmowę z kapitanem reprezentacji Polski, Robertem Lewandowskim. We wtorek 50-latek spotkał się z napastnikiem Bayernu w Niemczech. Jeszcze w tym tygodniu związek ma zorganizować konferencję prasową z udziałem portugalskiego trenera.

- To przyjemność i wielkie wyzwanie, gdy kapitan naszego zespołu jest najlepszym piłkarzem na świecie. Razem zawsze jesteśmy mocniejsi. Razem zawsze zajdziemy dalej. Razem zawsze będziemy ZESPOŁEM. Zróbmy to! - napisał Sousa.

 

Paulo Sousa - tu jako trener chińskiego klubu Tianjin Quanjian w 2018 rPaulo Sousa spotkał się z Robertem Lewandowskim! Kolejne ważne spotkanie w środę

- Mam też plan, żeby zrobić w przyszłym tygodniu spotkanie na platformie cyfrowej, w którym będzie mogła wziąć udział większość zawodników, którzy zwykle są powoływani, będzie ich około 40. Zapoznamy się, porozmawiamy. Chciałbym się przedstawić, zaprezentować swój sztab. Póki co nie będę im mówił o szczegółowej wizji drużyny, ponieważ wciąż są w klubach i muszą być skoncentrowani na piłce nożnej rekomendowanej przez ich trenerów. Ale oczywiście bliżej meczów reprezentacji przedstawimy zawodnikom nasz pomysł na zespół, na grę - mówił Sousa. 

Więcej o: