Paulo Sousa spotkał się z Robertem Lewandowskim! Kolejne ważne spotkanie w środę

Paulo Sousa we wtorek spotkał się w Niemczech z Robertem Lewandowskim - poinformował Piotr Koźmiński z portalu Sportowefakty.wp.pl. W środę nowy selekcjoner reprezentacji Polski będzie już w naszym kraju.

W czwartek Paulo Sousa został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczyk, który podpisał kontrakt do końca listopada tego roku, zastąpił na stanowisku zwolnionego przed tygodniem Jerzego Brzęczka.

Zobacz wideo Boniek tłumaczy wybór Paulo Sousy. "Wykonałem kilka telefonów. Wszyscy mówili jedno"

- Rozmawiałem o tym z prezesem Bońkiem i sekretarzem generalnym Maciejem Sawickim, że chcę jak najszybciej zorganizować spotkanie z Robertem Lewandowskim. Mam nadzieję, że odbędzie się ono na początku przyszłego tygodnia. Prawdopodobnie zadzwonimy do Lewandowskiego w piątek, po zorganizowaniu wszystkich spraw w federacji - mówił Sousa w pierwszym wywiadzie w nowej roli.

Szczątki helikoptera, którym lecieli Kobe Bryanta, jego córka Gianna i siedem innych osób, okolice Los Angeles 26.01.2020Wielkie śledztwo w USA po śmierci Kobego Bryanta. Transkrypty rozmów, nagrania

Sousa spotkał się z Lewandowskim

Portugalczyk słowa dotrzymał. Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu Sportowefakty.wp.pl., Sousa we wtorek spotkał się z Lewandowskim w Niemczech. Nowy selekcjoner naszej kadry nie traci czasu i już w środę będzie w Polsce. Rano Sousa ma spotkać się z Bońkiem oraz najważniejszymi osobami w PZPN. Jeszcze w tym tygodniu związek ma zorganizować konferencję prasową z udziałem portugalskiego trenera.

Wydaje się, że następnym krokiem selekcjonera będzie zorganizowanie internetowego spotkania z pozostałymi zawodnikami, którzy mogą liczyć na powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski

Niemiecki ekspert wskazał najlepszego piłkarza Bayernu. Nie jest to Lewandowski. Niemiecki ekspert wskazał najlepszego piłkarza Bayernu. Nie jest to Lewandowski. "Ściągają przed nim czapki"

- Mam też plan, żeby zrobić w przyszłym tygodniu spotkanie na platformie cyfrowej, w którym będzie mogła wziąć udział większość zawodników, którzy zwykle są powoływani, będzie ich około 40. Zapoznamy się, porozmawiamy. Chciałbym się przedstawić, zaprezentować swój sztab. Póki co nie będę im mówił o szczegółowej wizji drużyny, ponieważ wciąż są w klubach i muszą być skoncentrowani na piłce nożnej rekomendowanej przez ich trenerów. Ale oczywiście bliżej meczów reprezentacji przedstawimy zawodnikom nasz pomysł na zespół, na grę - mówił Sousa. 

Więcej o: