Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy wysokość zarobków Paulo Sousy! Następca Brzęczka zarobi więcej

Według serwisu meczyki.pl, Paulo Sousa będzie zarabiał w reprezentacji Polski znacznie mniej niż w poprzedniej pracy. Ale Polski Związek Piłki Nożnej i tak będzie płacił Portugalczykowi znacznie więcej niż Jerzemu Brzęczkowi.

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Paulo Sousa. Portugalczyk od sierpnia zeszłego roku był bez pracy, gdy - w niezbyt przyjemnych okolicznościach - rozstał się z Girondins Bordeaux. We Francji Sousa zarabiał 3,5 miliona euro rocznie, czyli zgarniał ponad milion złotych miesięcznie. A na jakie zarobki może liczyć w Polsce?

Boniek i TajnerZaskakujące słowa Bońka. Co na to Tajner? "Absolutnie niezrozumiała sytuacja"

Zobacz wideo Boniek tłumaczy wybór Paulo Sousy. "Wykonałem kilka telefonów. Wszyscy mówili jedno"

- PZPN zaproponował mu pięć razy mniej (ok. 240 tysięcy złotych miesięcznie), niż miał w Bordeaux. Sousa będzie zarabiał na poziomie Leo Beenhakkera. Resztę może podnieść z boiska w wysokich premiach, co jest uczciwie postawioną sprawą: "Wypełniasz zadania, dostajesz bonusy". Tak z każdym selekcjonerem postępował Zbigniew Boniek - donosi Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl.

To oznacza, że Sousa będzie zarabiał około 2,5-3 milionów złotych rocznie. Dla porównania: Jerzy Brzęczek, według nieoficjalnych źródeł, zgarniał 1-1,5 mln zł rocznie. 

Zbigniew Boniek i Paulo SousaSytuacja wewnątrz kadry nie jest najlepsza. Sousa musi szybko naprawić błędy Brzęczka

Paulo Sousa. Kim jest nowy selekcjoner Polaków?

W piłce klubowej wygrał prawie wszystko, ale wciąż czuje niedosyt związany z kadrą Portugalii. Jako trener, już od ponad dekady, nie może się nawet zbliżyć do swoich osiągnięć piłkarskich. Teraz 50-latek ma poprowadzić reprezentację Polski do sukcesu na Euro. Poznajcie Paulo Sousę, czyli doświadczonego taktyka, dobrego motywatora, a zarazem osobę o trudnym charakterze [WIĘCEJ TU].

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ