Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Po zatrudnieniu Paulo Sousy Portugalczycy mogą pobić rekord Brazylii

Paulo Sousa w czwartek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalskie media zwracają uwagę, że Polska to kolejny kraj, który zdecydował się na zatrudnienie portugalskiego trenera.

Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W czwartek jego zatrudnienie potwierdził prezes PZPN, Zbigniew Boniek. 50-letni Portugalczyk poprowadzi naszą drużynę w eliminacjach mistrzostw świata oraz w mistrzostwach Europy. - Nowy trener ma wyjść z grupy na mistrzostwach Europy i awansować przynajmniej do baraży o mistrzostwa świata. Tak sformułowany jest kontrakt, więc nie boję się, że selekcjoner będzie zasłaniał się brakiem czasu. Ma cele i musi je wypełnić - mówił o celach dla Portugalczyka Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Zobacz wideo To zagrywka Zbigniewa Bońka! "O to mu chodziło ze zmianą selekcjonera"

Portugalczycy prowadzą aktualnie osiem reprezentacji narodowych

Portugalskie media zwracają uwagę na fakt, że Polska to już ósmy kraj, w którym selekcjonerem narodowej reprezentacji zostaje Portugalczyk. - Pomimo faktu, że Quieroz został zwolniony z Kolumbii, Portugalia nadal jest drugim krajem, z którego pochodzi największa liczba selekcjonerów. Wyżej jest tylko Francja, której trenerzy prowadzą aktualnie aż 14 drużyn narodowych - podsumowała agencja prasowa Lusa.

Paulo Sousa - tu jako trener chińskiego klubu Tianjin Quanjian w 2018 rPierwszy wywiad Sousy jako selekcjonera reprezentacji Polski. Zdradza swoje plany

"Diario de Noticias" pisze, że Portugalia może pobić rekord Brazylii z mistrzostw świata w 2014 roku. - Być może w czasie najbliższych mistrzostw świata w 2022 r. uda się Portugalii pobić rekord Brazylii. Podczas mundialu w 2014 r., trzech różnych szkoleniowców z tego kraju prowadziło trzy różne reprezentacje - napisano po przedstawieniu Sousy jako nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Jak podsumowała agencja prasowa Lusa, Portugalczycy prowadzą aktualnie m.in. reprezentacje Wenezueli, Bahrajnu czy Korei Południowej, a od czwartku także reprezentację Polski.

Paulo SousaTrenował Messiego i Neymara. Jeden z najlepszych w Hiszpanii. Kim są ludzie sztabu Sousy?

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ