Absurdalna wpadka na konferencji PZPN. "Czy to na pewno ty?"

Paulo Sousa został wybrany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się komentarze dotyczące zatrudnienia Portugalczyka.

Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W czwartek jego zatrudnienie potwierdził prezes PZPN, Zbigniew Boniek. 50-letni Portugalczyk poprowadzi naszą drużynę w eliminacjach mistrzostw świata oraz w mistrzostwach Europy. - Nowy trener ma wyjść z grupy na mistrzostwach Europy i awansować przynajmniej do baraży o mistrzostwa świata. Tak sformułowany jest kontrakt, więc nie boję się, że selekcjoner będzie zasłaniał się brakiem czasu. Ma cele i musi je wypełnić - mówił o celach dla Portugalczyka Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Zobacz wideo Boniek tłumaczy wybór Paulo Sousy. "Wykonałem kilka telefonów. Wszyscy mówili jedno"

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji PolskiSven Goran Eriksson jednoznacznie ocenił wybór Sousy na selekcjonera reprezentacji Polski

Po wyborze Paulo Sousy w mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się komentarze dotyczące Portugalczyka. - Nowy selekcjoner reprezentacji Polski nie jest żadnym dobrym trenerem. Przykro mi. Wszędzie zostawiał za sobą spaloną ziemię. Trzy miesiące w Leicester, wyrzucony z QPR, skandal z prowizjami w Bordeaux. Serio to jest ktoś, komu warto zaufać w takim momencie? - napisał Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny Canal+.

- Nie przykładałbym zbyt dużej uwagi do faktu, że Paulo Sousa był kiedyś znakomitym piłkarzem, który grał dla wielkich klubów i sięgał po trofeum Pucharu Europy. Już kiedyś mieliśmy takiego selekcjonera. Łotwo nie było - uważa z kolei Michał Mitrur, komentator Eleven Sports, przypominając o kadencji Zbigniewa Bońka.

- Gdy selekcjonerem został Jerzy Brzęczek, twierdziłem, że ciężko o lepszych kandydatów. Młody zdolny nie przyjdzie, uznany czeka na dobry klub, starszy chce odciąć kupony. Dzisiejszego wyboru nie rozumiem. Liczyłem, że teraz będzie naprawdę fachowiec z topu, że jest okazja na rynku - przyznał Żelisław Żyżyński.

Paulo SousaPaulo Sousa pozostawił po sobie "ogromny bałagan". Klub wbijał mu szpileczki. Sprzeczka i niesmak

Nie brakuje jednak głosów broniących wyboru Sousy. - Z plusów Paulo Sousy - elastyczny taktycznie, we Fiorentinie stosował ustawienie 'hybrydowe' jak to określał, płynnie przechodząc w trakcie akcji z 3-4-2-1 na 4-2-3-1. Początki miał super, po 12 kolejkach był liderem Serie A - ocenił Michał Borkowski.

Inni z kolei czekają z opinią na temat Portugalczyka do zakończenia pierwszego spotkania, które już w marcu. Polacy wówczas zmierzą się na wyjeździe z Węgrami w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

Paulo SousaFrancuzi wystosowali mocne oskarżenia wobec Paulo Sousy. Zapytaliśmy o nie jego agenta

W czasie konferencji prasowej, na której Zbigniew Boniek ogłaszał nazwisko nowego selekcjonera, nie zabrakło elementów humorystycznych. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, konferencja odbywała się zdalnie. Szymon Borczuch z TVP, chciał zadać pytanie związane ze zwolnieniem Jerzego Brzęczka. Przeszkodziły mu w tym jednak problemy techniczne, które rozbawiły wszystkich śledzących konferencję.

Także w tym przypadku nie zabrakło reakcji w mediach społecznościowych. - Nawet Kaczor Donald chciał zadań pytanie prezesowi! - napisał Marcin Borzęcki, dziennikarz TVP Sport.

Więcej o: