Kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski? Gdzie i o której oglądać konferencję PZPN? Transmisja TV, stream

W czwartek na g. 15 zaplanowano konferencję PZPN. W jej trakcie najpewniej dowiemy się, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Gdzie i o której ją oglądać? Transmisja TV, stream.

W poniedziałek PZPN wydał oświadczenie, w którym poinformował o zwolnieniu ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Decyzja podjęta przez Zbigniewa Bońka zaskoczyła nie tylko piłkarzy, kibiców czy samego Brzęczka, ale także pozostałych współpracowników prezesa związku.

Zobacz wideo "Decyzja Bońka o zwolnieniu Brzęczka, jeśli nie ma się alternatywy, byłaby szaleństwem"

Reprezentacja Polski czeka na nowego selekcjonera! Kto przejmie stanowisko Brzęczka?

Zwolnienie Jerzego Brzęczka sprawiło, że w mediach poruszono dyskusję na temat tego, kto mógłby poprowadzić reprezentację Polski w eliminacjach do mistrzostw świata oraz na Euro 2021, które rozpocznie się w czerwcu. Wśród potencjalnych kandydatów padały nazwiska: Ralf Rangnick, Massimo Carrera, Paulo Souso czy Vincenzo Montella. 

Kolejne nazwisko na giełdzie! Ponoć umowa z selekcjonerem już podpisanaKolejne nazwisko na giełdzie! Ponoć umowa z selekcjonerem już podpisana

Jednocześnie były selekcjoner drużyny narodowej jest pierwszym w historii polskiej piłki trenerem, który awansował z kadrą na wielki turniej międzynarodowy i jej na nim nie będzie prowadził. Nie wiadomo także co stanie się ze współpracownikami Jerzego Brzęczka, który wprowadził ich do reprezentacji w lipcu 2018 roku. 

Reprezentacja Polski rozpoczęła w poniedziałek zgrupowanie w Katowicach. Treningową bazą białoczerwonych będzie przez najbliższe dni stadion Ruchu Chorzów.
Na stadionie przy Cichej zaplanowano w sumie pięć jednostek treningowych. Na obiekcie 14-krotnego mistrza Polski mają się odbywać rozruchy i treningi wyrównawcze kadrowiczów.
Reprezentacja zagra na Stadionie Śląskim z Ukrainą (11 listopada) oraz Holandią (18).
Brzęczek odchodzi, ale kto razem z nim? "Nikt nie dzwonił, nikt o niczym nie informował"

Wiele osób twierdzi również, że Zbigniew Boniek już od kilku dni wie, kto zostanie kolejnym selekcjonerem, jednak nie podaje tej informacji publicznie. W rozmowie z mediami zdementował plotki dotyczące niektórych trenerów stawianych w roli kandydata. Jednym z nich był Marco Giampaolo. - Nic z tych doniesień nie jest prawdą, jego sytuacja nas nie interesuje - powiedział w "Tuttosport" prezes PZPN.

Jerzy BrzęczekWłosi: "Boniek nie wybierze kogoś takiego". Mają dla nas lepszego kandydata

Konferencja reprezentacji Polski! Gdzie i o której obejrzeć? Transmisja TV, stream online

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek zaplanował konferencję prasową w czwartek o godz. 15:00. Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport oraz w serwisach sport.tvp.pl czy polsatsport.pl. Relacja na żywo poprowadzona zostanie natomiast na portalu Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: