Kolejne nazwisko na giełdzie! Ponoć umowa z selekcjonerem już podpisana

Na czwartkowej konferencji prasowej Zbigniew Boniek wytłumaczy, dlaczego zwolnił Jerzego Brzęczka. Jak przekonuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, prezes PZPN przedstawi też nowego selekcjonera, a umowa z nim została już podpisana. Nowym nazwiskiem na liście jest Massimo Carrera.

Od poniedziałku reprezentacja Polski pozostaje bez trenera. To właśnie tego dnia prezes PZPN Zbigniew Boniek podjął szokującą decyzję o zwolnieniu dotychczasowego selekcjonera, Jerzego Brzęczka. Szokującą, bo o ruchu Bońka wiedziało tylko kilka najbliższych mu osób. 

Zobacz wideo "Decyzja Bońka o zwolnieniu Brzęczka, jeśli nie ma się alternatywy, byłaby szaleństwem"

W czwartek o godzinie 15:00 prezes PZPN spotka się z dziennikarzami na konferencji prasowej, na której ma wytłumaczyć powody, dla których zwolnił Brzęczka. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, na konferencji prasowej Boniek poda też nazwisko nowego selekcjonera. Według Włodarczyka na pewno będzie to trener zagraniczny, z którym umowa została już podpisana. Kontrakt nowego selekcjonera ma obowiązywać do końca fazy grupowej eliminacji MŚ 2022, czyli listopada tego roku.

Carrera za Brzęczka?

W ostatnich dniach i godzinach wśród następców Brzęczka wymieniano między innymi Marco Giampaolo, Nenada Bjelicę i Paulo Sosę. Żaden z tych trenerów nie poprowadzi jednak reprezentacji Polski. Włodarczyk typuje, że następcą Brzęczka może zostać Massimo Carrera. Podobnie uważa Jakub Polkowski z kanału "Foot Truck" na YouTubie.

Carrera przez lata był asystentem Antonio Conte, z którym pracował w Juventusie oraz reprezentacji Włoch. Po Euro 2016 57-latek rozpoczął pracę na własne konto, prowadząc Spartaka Moskwa, z którym zdobył mistrzostwo Rosji oraz AEK Ateny. Jako zawodnik Carrera grał między innymi w Juventusie, Atalancie czy Napoli. Z pierwszym klubem zdobył mistrzostwo Włoch oraz wygrał Ligę Mistrzów i Puchar UEFA.

Więcej o: