Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów. "Nie interesuje nas"

- Nic z tych doniesień nie jest prawdą, sytuacja Marco Giampaolo nas nie interesuje - powiedział Zbigniew Boniek we włoskim "Tuttosport". W ten sposób prezes PZPN uciął plotki związane z potencjalnym przejęciem reprezentacji Polski przez byłego trenera Torino.

Zwolnienie Marco Giampaolo z Torino wywołało zamieszanie wokół reprezentacji Polski. W uzasadnieniu władze włoskiego klubu podały fatalne wyniki drużyny prowadzonej przez 53-latka. Media momentalnie postawiły szkoleniowca w roli następcy Jerzego Brzęczka - byłego selekcjonera reprezentacji Polski, którego Zbigniew Boniek zwolnił w poniedziałek (18 stycznia). 

Zobacz wideo Zlatan Ibrahimović zadziwia i zachwyca! "Wow, wow, wow" [ELEVEN SPORTS]

Zbigniew Boniek dementuje plotki o Giampaolo. Dziennikarze wskazują innego kandydata

Zwolnienie Jerzego Brzęczka zaskoczyło nie tylko kibiców, ale także działaczy PZPN-u czy samych piłkarzy. Tymczasem Zbigniew Boniek zapowiedział, że szczegóły dot. dalszych losów reprezentacji Polski w piłce nożnej poda na czwartkowej konferencji prasowej. W mediach z kolei toczy się dyskusja, kto mógłby zająć stanowisko 49-latka i poprowadzić drużynę narodową. 

Znajomy dziennikarz z Włoch napisał mi, że według jego informacji PZPN kontaktował się z Vincezo Montellą w sprawie przejęcia reprezentacji Polski

- napisał w mediach społecznościowych Bartosz Szulga.

Tymczasem "Onet" zauważył znaczny spadek kursów na kandydaturę Vincenzo Montelli u bukmacherów. Zaznacza przy tym, że zabieg ten został wprowadzony przed pojawieniem się informacji o kontakcie PZPN-u z bezrobotnym szkoleniowcem. Vincenzo Montella w swojej karierze prowadził takie kluby, jak AC Milan, Fiorentinę czy Sevillę. W sezonie 2016/17 zdobył Superpuchar Włoch. 

Więcej o: