Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Giampaolo zwolniony z Torino. Potencjalny następca Brzęczka

Włoski klub Torino zwolnił trenera Marco Giampaolo. Nieoficjalnie mówi się, że jest w gronie kandydatów na trenera reprezentacji Polski.

Władze Torino w poniedziałek po południu poinformowały o przedwczesnym rozwiązaniu kontraktu z Marco Giampaolo. Jako powód podali fatalne wyniki klubu prowadzonego przez 53-latka. Torino w osiemnastu meczach zdobyło zaledwie trzynaście punktów i zajmuje dopiero osiemnaste miejsce w Serie A. Nowym trenerem zespołu, w którym gra Karol Linetty, według włoskich mediów, ma zostać Włoch Davide Nicola.

Zobacz wideo

Brzęczek i BoniekZbigniew Boniek tłumaczy decyzję o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. "To smutny dzień dla mnie"

Boniek jest fanem warsztatu Giampaolo

Dziennikarze sport.pl: Dawid Szymczak, Kacper Sosnowski pisali, że być może to Giampaolo jest w orbicie zainteresowań Zbigniwa Bońka, prezesa Polsiego Związku Piłki Nożnej i mógłby zastąpić Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera.

Tym bardziej że Zbigniew Boniek od lat jest fanem jego warsztatu, a Giampaolo pracował też z kilkoma polskimi piłkarzami: z Piotrem Zielińskim, Karolem Linettym, Bartoszem Bereszyńskim, Łukaszem Skorupskim, Krzysztofem Piątkiem czy Dawidem Kownackim. 

Iwo Kaczmarski, obok trener Maciej BartoszekOficjalnie: Z 1. Ligi do Ekstraklasy za 1,5 mln zł! Ubiegli Legię i Lecha

Tymczasem Krzysztof Stanowski wyklucza taki scenariusz. - Na pewno nie będzie to Marco Giampaolo, na 1000 procent - mówił w programie "Biało-czerwony Alarm" na kanale YouTube "Kanału Sportowego".

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ