Zbigniew Boniek potwierdza decyzję o zwolnieniu Jerzego Brzęczka! "Nie pracuje już z kadrą"

- Potwierdzam, Jerzy Brzęczek nie pracuje już z kadrą. W czwartek, po zarządzie, odbędzie się konferencja prasowa - powiedział "WP SportoweFakty" Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polski Związek Piłki Nożnej zwolnił Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Informację potwierdził portal Sport.pl po chwilowym zniknięciu komunikatu o zerwaniu współpracy z (byłym już) selekcjonerem polskiej kadry. Głos w sprawie zerwania kontraktu z Brzęczkiem zabrał sam prezes PZPN. Zbigniew Boniek nie chciał rozwijać tematu, a więcej dowiemy się na czwartkowej konferencji prasowej. 

Zobacz wideo Została nam walka o baraże? "Anglicy mają najsilniejszą reprezentację od lat"

Zbigniew Boniek potwierdza zwolnienie Jerzego Brzęczka. Kto będzie następcą byłego już selekcjonera?

Poniedziałkowa informacja zaskoczyła samego Jerzego Brzęczka oraz ludzi pracujących w PZPN. Jak donosi dziennikarz weszlo.com, Krzysztof Stanowski "decyzja ws. zwolnienia Brzęczka to decyzja sportowa, wynikająca z analizy tego, co czeka nas w 2021 roku". Konferencja prasowa, na której podane zostaną szczegóły zerwania współpracy odbędzie się w czwartek 21 stycznia o godz. 15:00. 

Reprezentacja Polski trenowała we wtorek na Stadionie Śląskim przed środowym meczem z Ukrainą (20.45.).
W drużynie zabrakło Roberta Lewandowskiego, który dołączy do zespołu w porze kolacji. Jerzy Brzęczek zdradził, że w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą postawi na młodych piłkarzy. Doświadczeni kadrowicze są szykowani na starcia z Włochami i Holandią w Lidze Narodów.
Oficjalnie: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

Według informacji "WP SportoweFakty" wciąż nie wiadomo, kto będzie następcą Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Portal podaje natomiast, że niemal pewnym jest, że posadę przejmie ktoś z zagranicy. 

Więcej o: