Oficjalnie: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie.
Zobacz wideo "To jest po prostu niemożliwe. Ja na miejscu Szczęsnego zrezygnowałbym z reprezentacji"

Polski Związek Piłki Nożnej zwolnił Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Sport.pl potwierdził, że to nie żart, ani żadne włamanie na konto PZPN. Bo choć komunikat na oficjalnej stronie na chwilę przestał działać - zapewne przez oblężenie serwerów - to pewne jest jedno: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem polskiej kadry!

Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową

- Zbigniew Boniek, prezes PZPN, dla laczynaspilka.pl

Jerzy Brzęczek został zwolniony!

Z naszych informacji wynika, że taka decyzja wywołała szok również wśród ludzi pracujących w Polskim Związku Piłki Nożnej. Krzysztof Stanowski z portalu weszlo.com zaznacza dodatkowo, że "decyzja ws. zwolnienia Brzęczka to decyzja sportowa, wynikająca z analizy tego, co czeka nas w 2021 roku. Selekcjoner (były już) mocno rozczarowany i zawiedziony".

Polski Związek zaplanował oficjalną konferencję prasową z udziałem Zbigniewa Bońka na czwartek (21 stycznia 2021) na godzinę 15:00. Wcześniej ma odbyć się posiedzenie zarządu PZPN.

Jerzy Brzęczek był selekcjonerem reprezentacji Polski od 12. lipca 2018 roku. Biało-czerwonych poprowadził w 24 meczach, wywalczył awans na Euro 2020, które zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Jego bilans to: 12 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA