Oficjalnie: Polacy zagrają z ćwierćfinalistą Euro w ostatnim sparingu przed Euro 2020

Reprezentacja Polski zagra w Poznaniu 8 czerwca z Islandią w ramach ostatniego sprawdzianu przed rozpoczęciem mistrzostw Europy - poinformował w mediach społecznościowych profil Łączy nas piłka.

Euro 2020 miało odbyć się w 12 miastach w 12 różnych krajach w dniach od 12 czerwca do 12 lipca. Miało, jednak przez pandemię koronawirusa UEFA podjęła decyzję o przełożeniu turnieju na przyszły rok na dni od 11 czerwca do 11 lipca.

Zobacz wideo Tak strzela najlepszy piłkarz świata! Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie [ELEVEN SPORTS]

Profil Łączy nas piłka poinformował o ostatnim sprawdzianie reprezentacji Polski przed rozpoczęciem Euro 2020. Zespół Jerzego Brzęczka zmierzy się 8 czerwca w Poznaniu z Islandią, ćwierćfinalistą ostatnich mistrzostw Europy. Obecnie to jedyny mecz towarzyski, zaplanowany przez reprezentację przed turniejem finałowym.

Dla reprezentacji Polski będzie to bardzo ważny sprawdzian przed europejskim czempionatem. W fazie grupowej turnieju Polacy zmierzą się z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją. Do 1/8 finału awansują dwa najlepsze zespoły i cztery z sześciu zespołów, które zajmą trzecie miejsca w swoich grupach.

Polska - Czechy 0:1 na Stadionie Energa w Gdańsku. Piotr ZielińskiPiotr Zieliński mógł trafić do Barcelony. "Nie wszyscy chcą w to wierzyć"

Polacy wcześniej, bo już w marcu, rozpoczną eliminacje do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku w Katarze. 25 marca zagrają na wyjeździe z Węgrami, 28 marca w Polsce z Andorą, a 31 marca polecą na mecz do Anglii.

Więcej o: