Zbigniew Boniek pochwalił się swoim świątecznym treningiem. "Megatempo, jak u nastolatka"

Zbigniew Boniek pochwalił się na Twitterze, że przed wigilijną kolacją w niespełna godzinę przebiegł ponad 11 km. "Co za forma, szacuneczek, panie Zbigniewie", "Megatempo, jak u nastolatka, gratulacje" - piszą w komentarzach.

- Piłkarz zawodowy nie może płakać, że gra co trzy czy cztery dni. Bo co to jest 10-12 km przebiegnięte w meczu w półtorej godziny? Przecież dzisiaj, jak idę przebiec koło 10 km, to się ze wszystkimi zakładam, że zrobię to w około 55 minut - mówił niedawno Zbigniew Boniek w rozmowie z aktorem Cezarym Pazurą.

Zobacz wideo Boniek snuje historię alternatywną: Załóżmy, że odbija mi szajba

I za słowami szybko poszły czyny, bo Boniek wrzucił na Twittera szczegóły treningu biegowego, który zrobił przed wigilijną kolacją. "No to zabieram się za przygotowanie ulubionej przystawki - teraz czas na jedzenie i świętowanie... rozgrzewka już była" - napisał prezes PZPN, który pokonał 11,31 km w 59 minut, ze średnim tempem biegu 5 minut i 14 sekund na kilometr.

"Nie wierzę, że taki dziadek przebiega 11 km w 59 minut"

"Co za forma, szacuneczek panie Zbigniewie", "Megatempo, jak u nastolatka, gratulacje" - piszą w komentarzach, ale są też tacy, którzy nie dowierzają. "Nie wierzę, że taki dziadek przebiega 11 km w 59 minut [Boniek w marcu skończył 64 lata"] - napisał jeden z internatów. A Andrzej Wasilewski, znany promotor bokserski, zapytał: "Jakim autem?". Odpowiedzi od Bońka się nie doczekał, ale na szybką odpowiedź innego internauty, że zazdrości prezesowi formy, odparł, że "trochę tak".

Zbigniew Boniek: To był rok, w którym wszyscy się męczyliśmy

- Może nie czuję się jak ty na 38 lat, ale wciąż czuję się młodo. Cały czas mam energię i uprawiam sport - mówił Boniek w rozmowie z Pazurą. Prezes PZPN tegoroczne Święta spędza w Rzymie. I to właśnie tam odbył swój trening biegowy, a jeszcze przed nim złożył wszystkim życzenia. "Kończy się 2020 rok. Rok, w którym wszyscy się męczyliśmy. Jutro Boże Narodzenie, za kilka dni Sylwester i wchodzimy w nowy, 2021 rok. Życzę wszystkim wiele miłości, spokoju, zdrowia, żeby każdy osiągnął wiele satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym. Przede wszystkim życzę Polakom, którzy są kibicami naszej piłki, żebyśmy mieli jak najwięcej satysfakcji w tym nowym roku" - powiedział Boniek na nagraniu, które też opublikował na Twitterze.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: