Reprezentacja Polski wraca na stadion Legii Warszawa

Reprezentacja Polski wraca na stadion Legii Warszawa, gdzie ostatni raz zagrała w 2012 roku. Szczegóły powrotu kadry na ulicę Łazienkowską przedstawia Roman Kołtoń, założyciel "Prawdy Futbolu" i ekspert Polsatu Sport.

W poniedziałek odbyło się losowanie fazy grupowej mistrzostw świata 2022. Po nim wiadomo było, że reprezentacja Polski zagra w grupie z Anglią, Węgrami, Andorą, San Marino i Albanią. Wiadomo, kiedy i z jakimi rywalem zagramy na czterech eliminacyjnych zgrupowaniach, które odbędą się w przyszłym roku: w marcu, wrześniu, październiku i listopadzie. Wiadomo też, gdzie Polacy zainaugurują eliminacje do mundialu w Katarze. Ale po kolei.

Robert LewandowskiMaciej Rybus o wywiadzie Lewandowskiego: Śmialiśmy się z tego w autokarze

Zobacz wideo Ikona Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

I już wiadomo, że pierwszy mecz Polska rozegra na wyjeździe z Węgrami (24-25 marca), potem u siebie z Andorą (27-28 marca) i na koniec pierwszego zgrupowania eliminacyjnego znowu na wyjeździe, z Anglią (30-31 marca).

Roman Kołtoń, założyciel "Prawdy Futbolu" i ekspert Polsatu Sport, poinformował, że Polacy zagrają najpierw w Budapeszcie, a potem na stadionie Legii Warszawa.

W ostatnich latach biało-czerwoni grali na PGE Narodowym, ale teraz obiekt przeznaczony został na pomoc chorym w walce z koronawirusem. Ostatni raz kadra grała przy ul. Łazienkowskiej osiem lat temu, gdy ograliśmy Andorę 4:0.

Jerzy BrzęczekTo nie z Anglią i Węgrami Polska zagra o awans na mundial. Oto prawdziwi rywale

Kolejne zgrupowanie we wrześniu

Na drugie zgrupowanie będzie trzeba poczekać do września. Wtedy Polska też rozegra trzy mecze: u siebie z Albanią (1-2 września), na wyjeździe z San Marino (4-5 września ) i u siebie z Anglią (7-8 września). W październiku i listopadzie zagramy jeszcze cztery mecze. Najpierw u siebie z San Marino (8-9 października) i na wyjeździe z Albanią (11-12 października), a później na wyjeździe z Andorą (11-13.

UEFA podała dokładny terminarz eliminacji. Trudny początek reprezentacji PolskiUEFA podała dokładny terminarz eliminacji. Trudny początek reprezentacji Polski

Więcej o: