Wielkie zmiany w reprezentacji Polski! Odchodzi kluczowa postać sztabu. Łukasz Piszczek w nowej roli!

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Jerzy Brzęczek planuje zmiany w swoim sztabie. Z reprezentacją rozstanie się psycholog Damian Salwin. Dołączy za to Łukasz Piszczek.

- Nie ma żadnych sensacji: trener Brzęczek zostaje, to nie jest czas na skalpel. Porozmawialiśmy, jakie wnioski wyciągnąć z tych dwóch trudnych lat, ale to zostanie teraz między nami - mówił Sport.pl prezes PZPN Zbigniew Boniek. Mimo słabych występów z Włochami (0:1) i Holandią (1:2) selekcjoner utrzymał stanowisko. Poprowadzi reprezentację w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata w Katarze i prawdopodobnie także na Euro 2021.

Zobacz wideo Grosicki: Brzęczek nie dał mi ultimatum. Mam walczyć

Łukasz Piszczek wraca do reprezentacji

Brzęczek zostaje w reprezentacji, ale ma dojść do sporych zmian. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, do sztabu dołączy Łukasz Piszczek. W jakiej dokładnie roli? - Będzie doradzać selekcjonerowi i pracować z obrońcami. Powinien też być idealnym pomostem pomiędzy zawodnikami i trenerem. Piszczek może pojawić się już na marcowym zgrupowaniu kadry - twierdzi Włodarczyk. Piszczek od 10 lat jest zawodnikiem Borussii Dortmund. W listopadzie zeszłego roku zakończył karierę reprezentacyjną. W przyszłości chce zostać trenerem, więc praca z kadrą pomogłaby także i jemu. Sztab przed mistrzostwami Europy ma się również poszerzyć o kilku nowych analityków.

Bliski współpracownik Brzęczka odchodzi. PZPN wygrał

Z drużyną narodową ma się zaś rozstać psycholog Damian Salwin. - Według naszej wiedzy, wielu reprezentantom nie było po drodze z bliskim współpracownikiem Brzęczka, który doradzał mu osobiście w kwestiach komunikacyjnych - dodaje Włodarczyk. Z komunikacją selekcjonera bywało różnie. We wrześniu po meczu z Holandią, przegranym w fatalnym stylu, mówił, że jest zadowolony. Innym razem o Piotrze Zielińskim w kontekście występów w kadrze powiedział: "Jeżeli wstanie pewnego dnia i coś mu przeskoczy w głowie, to będziemy mieli zawodnika, którego będą nam zazdrościć wszyscy na świecie".

Selekcjoner i nasi reprezentanci czekają teraz na 7 grudnia. Tego dnia odbędzie się losowanie eliminacji mundialu 2022. Polska losowana będzie z drugiego koszyka. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA