Wielkie zmiany w reprezentacji Polski! Odchodzi kluczowa postać sztabu. Łukasz Piszczek w nowej roli!

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Jerzy Brzęczek planuje zmiany w swoim sztabie. Z reprezentacją rozstanie się psycholog Damian Salwin. Dołączy za to Łukasz Piszczek.

- Nie ma żadnych sensacji: trener Brzęczek zostaje, to nie jest czas na skalpel. Porozmawialiśmy, jakie wnioski wyciągnąć z tych dwóch trudnych lat, ale to zostanie teraz między nami - mówił Sport.pl prezes PZPN Zbigniew Boniek. Mimo słabych występów z Włochami (0:1) i Holandią (1:2) selekcjoner utrzymał stanowisko. Poprowadzi reprezentację w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata w Katarze i prawdopodobnie także na Euro 2021.

Zobacz wideo Grosicki: Brzęczek nie dał mi ultimatum. Mam walczyć

TVP wybrało mecz ostatniej kolejki LM! Kapitalne informacje dla polskich kibiców. Wreszcie!TVP wybrało mecz ostatniej kolejki LM! Kapitalne informacje dla polskich kibiców. Wreszcie!

Łukasz Piszczek wraca do reprezentacji

Brzęczek zostaje w reprezentacji, ale ma dojść do sporych zmian. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, do sztabu dołączy Łukasz Piszczek. W jakiej dokładnie roli? - Będzie doradzać selekcjonerowi i pracować z obrońcami. Powinien też być idealnym pomostem pomiędzy zawodnikami i trenerem. Piszczek może pojawić się już na marcowym zgrupowaniu kadry - twierdzi Włodarczyk. Piszczek od 10 lat jest zawodnikiem Borussii Dortmund. W listopadzie zeszłego roku zakończył karierę reprezentacyjną. W przyszłości chce zostać trenerem, więc praca z kadrą pomogłaby także i jemu. Sztab przed mistrzostwami Europy ma się również poszerzyć o kilku nowych analityków.

Mirosław OkońskiLegenda Lecha Poznań krytycznie o transferze Jakuba Modera. Nie ma żadnych złudzeń

Bliski współpracownik Brzęczka odchodzi. PZPN wygrał

Z drużyną narodową ma się zaś rozstać psycholog Damian Salwin. - Według naszej wiedzy, wielu reprezentantom nie było po drodze z bliskim współpracownikiem Brzęczka, który doradzał mu osobiście w kwestiach komunikacyjnych - dodaje Włodarczyk. Z komunikacją selekcjonera bywało różnie. We wrześniu po meczu z Holandią, przegranym w fatalnym stylu, mówił, że jest zadowolony. Innym razem o Piotrze Zielińskim w kontekście występów w kadrze powiedział: "Jeżeli wstanie pewnego dnia i coś mu przeskoczy w głowie, to będziemy mieli zawodnika, którego będą nam zazdrościć wszyscy na świecie".

Selekcjoner i nasi reprezentanci czekają teraz na 7 grudnia. Tego dnia odbędzie się losowanie eliminacji mundialu 2022. Polska losowana będzie z drugiego koszyka. 

Więcej o: