Zlatan Ibrahimović chce wrócić do reprezentacji. Fatalna wiadomość dla Polski

- Tak. Tęsknię za reprezentacją. To żadna tajemnica, chce znowu zagrać na Friends Arenie [stadion domowy reprezentacji Szwecji - red.] w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet" przyznał Zlatan Ibrahimović. Napastnik Milanu już wcześniej wysyłał sygnały dotyczące chęci powrotu do kadry.

10 meczów, 11 bramek i dwie asysty - to dorobek Zlatana Ibrahimovicia we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. 39-latek imponuje formą i przeżywa drugą piłkarską młodość w Milanie. Sam podkreśla, że czuje się bardzo dobrze, a wiek nie przeszkadza mu w skutecznej grze. "Ibra" czuje się dobrze na tyle, że chce wrócić do reprezentacji Szwecji, w której ostatnie spotkanie rozegrał 22 czerwca 2016 roku, zaliczają 90-minutowy występ w trzecim meczu fazy grupowej Euro 2016.

Zobacz wideo "Włosi leżą plackiem u stóp Boga. Zlatan stał się gwiazdą numer jeden Serie A"

Robert Lewandowski nie miał tak złej serii od ponad czterech lat! Robert Lewandowski nie miał tak złej serii od ponad czterech lat! "Jest sfrustrowany"

Zlatan Ibrahimović chce wrócić do reprezentacji. To zła wiadomość dla Polski

Ibrahimović sygnały o chęci powrotu do kadry wysyłał już wcześniej. Przed listopadową przerwą reprezentacyjną opublikował zdjęcie w koszulce Szwecji, podpisując je: "Dawno się nie widzieliśmy". Teraz rozwiał już wszelkie wątpliwości i przypuszczenia, udzielając wywiadu przy okazji odebrania nagrody piłkarza roku w Szwecji.

- Tęsknię za reprezentacją i to żadna tajemnica. Chcę znowu zagrać na Friends Arenie [stadion domowy reprezentacji Szwecji - red.]. Chcę wyjść na boisko w tej koszulce, przy pełnych trybunach - przyznał. - Oczywiście, że za tym tęsknię - dodał. Wszystko wskazuje więc na to, że selekcjoner reprezentacji Szwecji, Janne Andersson teraz nie będzie miał wyjścia i będzie musiał powołać Ibrahimovicia. Szwed imponuje formą, a w dodatku jest ulubieńcem kibiców.

Ewentualny powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji to zła wiadomość dla polskiej kadry. Biało-czerwoni zmierzą się bowiem ze Szwecją na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Obecność Ibrahimovicia w drużynie rywali z pewnością im więc w walce o dobry wynik nie pomoże.

Wojciech Szczęsny w barwach JuventusuWojciech Szczęsny krytykowany po błędzie w LM. "Ponosi przynajmniej połowę winy"

Więcej o: