Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szef sędziów nie ma wątpliwości ws. karnych Roberta Lewandowskiego

Szef sędziów Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) ocenił, czy sposób, w jaki Robert Lewandowski wykonuje rzuty karne, jest zgodny z przepisami. Polaka naśladują inni piłkarze.

Kilka lat temu Robert Lewandowski wprowadził na boiska inny sposób wykonywania rzutów karnych.  Polak dobiega do piłki ustawionej na 11. metrze wolniej, spogląda na ruch bramkarza, potem przyśpiesza i strzela. - Spowolnienie jest zgodne z przepisami. Jedynie moment strzału nie może zostać przerwany. To,  jak Lewandowski wykonuje rzuty karne, jest prawidłowe - mówi Lutz Wagner, szef sędziów DFB cytowany przez "Kickera". Niemiecki magazyn dodaje, że w artykule 14. Przepisów Gry wskazano: Zwód, jak i spowolnienie biegu podczas rozbiegu są dozwolone.  

Zobacz wideo Jaki wynik Polska - Holandia? U nas Milik trafił 3 razy

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Skuteczny jak Lewandowski

W podobny sposób pokonał Wojciecha Szczęsnego Jorginho w niedzielę w meczu Włochy - Polska (2:0). Lewandowski jest bardzo skuteczny z rzutów karnych. W Bundeslidze trafił z 11. metra w 29 na 32 próby, a jego sposób wykonywania karnych można zobaczyć chociażby na poniższym wideo, przedstawiającym jego gola na 4:3 w meczu Bayern - Hertha:

Zobacz wideo

Mecz Rumunia - Dania w eliminacjach do Euro U-21"Ustawili mecz". Tak Polacy stracili szanse na Euro U21 [WIDEO]

Jak informowaliśmy w lipcu, w ciągu ostatnich dwóch dekad nie było na świecie skuteczniejszego wykonawcy rzutów karnych od Roberta Lewandowskiego. W zestawieniu biorącym pod uwagę piłkarzy, którzy wykonali co najmniej trzydzieści jedenastek w okresie od 2000 do 2020 roku. 

Jerzy Brzęczek i Robert Lewandowski"Przez 50 lat niczego takiego nie widziałem. Polska to kraj absurdów"

Jak dodaje "Kicker', od początku sezonu Bundesligi podyktowano 30 rzutów karnych w 63 meczach. Po 7. kolejce średnia wynosi 0,48 karnego na mecz. Bundeslidze dorównuje LaLiga. W Hiszpanii było 40 karnych w 83 meczach - średnia także 0,48. Najwyższa średnia jest w Premier League - 41 rzutów karnych w 78 spotkaniach (0,53). Najniższa średnia z czołowych lig jest we Włoszech - 25 w 70 meczach (0,36).  

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ