Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy wyniki testów na koronawirusa w polskiej kadrze! Znakomite wieści dla Jerzego Brzęczka

Kadra jest już po ostatnich testach na obecność koronawirusa. Wszyscy są zdrowi - poinformował w środę rano Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. Tym samym Jerzy Brzęczek w spotkaniu z Holandią (początek o 20:45) będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników.
Zobacz wideo Włosi wrzucili nas na karuzelę. Brzęczek? To może być klucz do jego zwolnienia

Kadra jest już po ostatnich testach na obecność koronawirusa. Wszyscy są zdrowi - poinformował za pośrednictwem Twittera Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym wiemy już, że Jerzy Brzęczek będzie mógł w spotkaniu z Holandią skorzystać ze wszystkich powołanych piłkarzy.

Statystyki nie są korzystne dla Polaków

W ostatnim meczu, który odbył się na początku września Holendrzy pokonali reprezentację Polski 1:0 po golu Stevena Bergwijna. Dotychczas obie drużyny szesnastokrotnie mierzyły się ze sobą. Bilans rozegranych spotkań to trzy wygrane Polaków, sześć remisów oraz siedem porażek (bramki 16:22). Warto także wspomnieć, że ostatnim razem pokonaliśmy Holandię 41 lat temu. W 1979 roku Polacy wygrali 2:0, a jednego gola strzelił obecny prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Reprezentacja Polski zagra w środę na Stadionie Śląskim z Holandią (g.20.45) w ramach Ligi Narodów. Dla piłkarzy trenera Jerzego Brzęczka ma być to okazja na zatarcie fatalnego obrazu po niedzielnym meczu z Włochami (0:2).
 - Mamy takie możliwości jakie mamy i z tego staramy się wyciągnąć maksimum. To rzecz jasna nie oznacza, że jestem nieomylny. Z zadań, jakie przede mną postawiono na razie się wywiązuję - mówił we wtorek w Chorzowie Brzęczek. Spotkaniem z Holandią kadra zakończy reprezentacyjny sezon.
Polska - Holandia. Gdzie i o której obejrzeć spotkanie Ligi Narodów? Transmisja TV, stream online

W jakim składzie Polacy zagrają z Holandią?

Zmian na mecz z Holandią w porównaniu ze starciem z Włochami ma być tylko kilka. Chyba że Jerzemu Brzęczkowi plany pokrzyżuje uraz Roberta Lewandowskiego. Wydaje się, że w ostatnim tegorocznym meczu Ligi Narodów ważny będzie nie tyle skład naszej reprezentacji, ile podejście zawodników do gry - pisze w swoim tekście Kacper Sosnowski, podając jednocześnie przewidywany skład polskiej reprezentacji.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ