Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koniec marzeń reprezentacji Polski U-21! "Szokująca niekompetencja" nie pomogła

Było blisko, ale się nie udało. Reprezentacja Polski do lat 21 nie pojedzie w przyszłym roku na młodzieżowe mistrzostwa Europy, bo Dania nie wygrała meczu z Rumunią (1:1).

We wtorek reprezentacja prowadzona przez Macieja Stolarczyka wykonała swoje zadanie. Wygrała spotkanie z Łotwą (3:1), ale musiała też liczyć na innych. Na zwycięstwo Bośni i Hercegowiny z Belgią oraz Danii z Rumunią. - Idziemy teraz śledzić wyniki innych drużyn, wciąż liczymy, że uda się pojechać na Euro - mówił w TVP Sport Jakub Kiwior, obrońca reprezentacji Polski i strzelec drugiego gola w meczu z Łotwą. 

Zobacz wideo Lewandowski strzelił dwa gole, ale po chwili zwątpił. Wymowna reakcja [ELEVEN SPORTS]

Piękny gol Bartosza BiałkaBartosz Białek show! Komentator TVP aż zaczął krzyczeć po niemiecku [WIDEO]

Polska U21 nie pojedzie na mistrzostwa Europy

Pierwsza swój mecz skończyła Bośnia. Dobrze dla Polski, bo pokonała Belgię 3:2. Ale potem jeszcze trzeba było czekać ponad godzinę na wynik meczu Danii z Rumunią. Od 50. minuty Polacy mogli mocniej trzymać kciuki i być zadowoleni, bo Duńczycy objęli prowadzenie. Wykorzystali rzut karny. Dodajmy, że podyktowany niesłusznie, bo Alexandru Pascanu faulował Mohammeda Daramy'ego poza polem karnym. - Szokująca niekompetencja - napisał rumuński dziennikarz Emanuel Rosu na Twitterze, gdzie zamieścił wideo z tej sytuacji.

Jerzy Brzęczek odniósł się do zachowania Roberta LewandowskiegoJerzy Brzęczek odpowiedział Lewandowskiemu! Tak zareagował na wywiad kapitana

Ale Rumunia tego meczu nie przegrała. Od 58. minuty grała z przewagą jednego piłkarza po tym, jak sędzia wyrzucił z boiska Sebastiana Hausnera, a w 73. doprowadziła do remisu. Gola, który pogrzebał szanse Polaków na wyjazd na przyszłoroczne MME, strzelił Ionut Costache.

Polska sama wypuściła ten awans z rąk

Jeszcze we wrześniu Polska była go niemal pewna. Najpierw pokonała Estonię (6:0), a potem Rosję (1:0). I do tej drugiej traciła ledwie punkt, który mogła odrobić w październiku i listopadzie, bo w przeciwieństwie do Rosji, miała do rozegrania trzy mecze, a nie dwa. Ale nie odrobiła: najpierw w październiku przegrała z Serbią (0:1), a kilka dni później w słabym stylu zremisowała z Bułgarią (1:1). We wtorkowym meczu z Łotwą miała już tylko matematyczne szanse na awans, bo w grupach z sześcioma zespołami niewliczane były punkty wywalczone w spotkaniach z najsłabszymi rywalami. A w naszej grupie najsłabsza była właśnie Łotwa.

Polska ostatecznie zajęła drugie miejsce, ale z dziewięciu drugich miejsc na MME awansowało pięć najlepszych zespołów. I tutaj już nam punktów zabraknie. Co prawda jesteśmy teraz na piątym, czyli ostatnim miejscu gwarantującym awans, ale polską młodzieżówkę najprawdopodobniej wyprzedzi Islandia, która dostatnie walkower za odwołany mecz z Armenią. A jeśli nie ona, szanse na awans z pierwszej grupy mają jeszcze Szwecja, która w środę zagra z Włochami i ma w zanadrzu też walkower z Armenią. Albo Irlandia, która w środę zagra z Luksemburgiem. Sytuacja w pierwszej grupie jest jeszcze o tyle niejasna, że nie wiadomo, czy Armenia zajmie przedostatnie, czy ostatnie miejsce. Obecnie jest przedostatnia, ale ma tylko lepszy bilans bramkowy od Luksemburga (4-27 do 2-27), który zapewne się zmieni, jeśli walkowery zostaną przyznane.

Na przyszłorocznym Euro, które odbędzie się na Węgrzech i na Słowacji, i będzie podzielone na fazę grupową (od 24 do 31 marca) oraz pucharową (od 31 maja do 6 czerwca), zagra 16, a nie 12 zespołów, jak na poprzednich mistrzostwach, gdzie się zakwalifikowaliśmy. Węgry, Słowenia - to gospodarze. Anglia, Czechy, Rosja, Hiszpania, Holandia, Francja, Włochy, Dania, Niemcy - to zwycięzcy grup. Szwajcaria, Portugalia, Chorwacja, Rumunia oraz wszystko wskazuje, że Islandia - to najlepsze pięć zespołów z drugich miejsc.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ