Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Alarm w kadrze! Występ Roberta Lewandowskiego poważnie zagrożony

Robert Lewandowski może nie zagrać w środowym meczu z Holandią z powodu problemów ze zdrowiem - poinformowały SportoweFakty, Z informacji Sport.pl wynika, że chodzi o naciągnięcie mięśnia w drugiej połowie meczu z Włochami. Nie jest to tak poważny uraz, żeby wykluczał z meczu, ale w sytuacji gdy szanse Polaków na wygranie grupy Ligi Narodów są już iluzoryczne, być może to byłoby niepotrzebne ryzyko.

WP SportoweFakty jako pierwsze poinformowały, że występ Lewandowskiego w pojedynku z Holandią jest poważnie zagrożony. Kapitan reprezentacji Polski według naszych informacji naciągnął mięsień około 70. minuty meczu z Włochami, przegranego w fatalnym stylu 0:2. Lewandowski zdecydował się na pozostanie na boisku do ostatniego gwizdka sędziego, nie zgłosił kontuzji po meczu, ale na drugi dzień okazało się, że odczuwa dyskomfort. Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja dotycząca jego występu w środę. 

Zobacz wideo Włosi wrzucili nas na karuzelę. Brzęczek? To może być klucz do jego zwolnienia

Według naszych informacji nie jest to takie naciągnięcie, które wyklucza z meczu, ale uraz jest poważniejszy niż np. ten przez który Lewandowski odpuścił wyjazd do Portugalii na mecz kończący poprzednią Ligę Narodów. Lewandowski wolałby nie ryzykować gry w meczu z Holandią, który ma już niewielkie znaczenie, bo Polacy musieliby nie tylko wygrać z Holendrami, ale też liczyć na porażkę Włochów z Bośnią i Hercegowiną, żeby wygrać grupę i awansować do turnieju finałowego. Są teraz na trzecim miejscu w grupie, dwa punkty za Włochami, punkt za Holandią, są pewni utrzymania na najwyższym poziomie Ligi Narodów na następny sezon. A za chwilę czeka Lewandowskiego maraton spotkań w klubie. W najbliższych dwóch tygodniach Bayern zagra trzy mecze w Bundeslidze i dwa w Lidze Mistrzów

Wymowna cisza Roberta Lewandowskiego po meczu z Włochami

W niedzielę Robert Lewandowski w rozmowach z dziennikarzami nic o urazie nie mówił. Uwagę zwróciła jednak cisza, która nastała po jednym z pytań zadanym kapitanowi reprezentacji. - Umiejętności to jedna rzecz, ale dziś nawet nie próbowaliśmy Włochom przeszkadzać. Nawet nie tyle im napsuć krwi, ile po prostu powalczyć o cokolwiek - dodał po chwili Lewandowski. A potem dostał właśnie pytanie, po którym nastała cisza. "Jaki był plan na ten mecz, jak mieliśmy grać, jak mieliśmy tych Włochów pokonać, bo też takie głosy się pojawiały, że jest na to szansa, bo są osłabieni, jakie były wskazówki, co mieliście robić? - zapytał Jacek Kurowski.

A Lewandowski zaczął wtedy milczeć, przez chwilę nawet się uśmiechnął, ale dopiero po ciężkim westchnięciu odparł: - Przygotowując się do tego meczu, wiedzieliśmy, że powinniśmy spróbować zaatakować, utrzymać się przy piłce. Ale co innego, jak się o tym mówi, a co innego, jak masz to zrobić. Na pewno przed nami dużo rzeczy do poprawy. Przede wszystkim w treningu. Musimy wykorzystywać każdy na maksa, bo jeśli nie będziemy tego robić, ciężko nam będzie rywalizować z takimi drużynami.

Robert Lewandowski w rozmowie z TVP Sport po meczu Włochy - PolskaLewandowski nie ma złudzeń! Ta reakcja mówi wszystko. 9 sekund ciszy [WIDEO]

Liga Narodów. Polska spadła na trzecie miejsce w grupie

Polska na kolejkę przed końcem fazy grupowej spadła z pierwszego na trzecie miejsce w tabeli. Ma siedem punktów. A jedyna dobra wiadomość była taka, że po niedzielnej porażce Bośni i Hercegowiny (1:3 z Holandią) Polacy są już pewni utrzymania w Dywizji A. Środowy  mecz z Holandią kończy rozgrywki grupowe w Lidze Narodów. Początek meczu na Stadionie Śląskim o 20.45.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ