Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Co musi się stać, żeby Polska wywalczyła awans do Final Four Ligi Narodów?

Reprezentacja Polski jest liderem grupy pierwszej dywizji A i ma szansę awansować do Final Four Ligi Narodó. Co musi się stać, żeby Polacy pozostali na pierwszym miejscu?

Po remisie 0:0 z Włochami i pokonaniu 3:0 Bośni i Hercegowiny w październiku reprezentacja Polski stała się liderem swojej grupy w Lidze Narodów. Jednak polscy zawodnicy pytani o to, czy ta pozycja oddaje rzeczywisty obraz siły zespołów w grupie, odpowiadali zgodnie, że nie. Choć szanse na utrzymanie pozycji lidera są i celem na najbliższe dwa mecze z Włochami i Holandią będzie właśnie pozostanie na pierwszym miejscu w grupie i awans do Final Four. 

Zobacz wideo Debiutant w kadrze nie zawiódł Brzęczka. "Dał sygnał trenerowi"

Jak to zrobić? Najlepszy ze scenariuszy zakłada, że Polacy awans zapewnią sobie już w niedzielę. Jeśli pokonamy Włochów, a Bośnia i Hercegowiną zremisuje lub wygra z Holandią, zapewnimy sobie awans do Final Four Ligi Narodów

Polska - Ukraina na Stadionie ŚląskimKrnąbrny dzieciak z bydgoskiego Londynka, który w kadrze Brzęczka gra za dwóch

Tabela według najlepszego scenariusza (zwycięstwo Polski, zwycięstwo Bośni):

  1. Polska - 10 punktów - 5 meczów - 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki
  2. Włochy - 6 punktów - 5 meczów - 2 zwycięstwa, 3 porażki
  3. Bośnia i Hercegowina - 5 punktów - 5 meczów - 1 zwycięstwo, 2 remisy, 2 porażki
  4. Holandia - 5 punktów - 5 meczów - 1 zwycięstwo, 2 remisy, 2 porażki

Tabela według drugiego scenariusza (zwycięstwo Polski, remis Bośni):

  1. Polska - 10 punktów - 5 meczów - 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki
  2. Włochy - 6 punktów - 5 meczów - 2 zwycięstwa, 3 porażki
  3. Holandia - 6 punktów - 5 meczów - 1 zwycięstwo, 2 remisy, 2 porażki
  4. Bośnia i Hercegowina - 3 punkty - 5 meczów - 3 remisy, 2 porażki

Ewentualna porażka z Włochami bardzo skomplikowałaby sytuację reprezentacji Polski. Jeszcze gorzej sytuacja zmieniłaby się w przypadku porażki Bośni z Holandią, która jest dość prawdopodobna. Żeby awansować do turnieju finałowego, musielibyśmy wtedy liczyć na porażkę Włochów z Bośnią, a także naszą wygraną z Holandią. Remis Polakom nie wystarczy - będziemy mieli gorszy bilans bezpośrednich meczów z Włochami. 

Polska - Ukraina na Stadionie ŚląskimW takim składzie zagramy z Włochami? Brzęczek wystawi najmocniejszą jedenastkę

Polacy w najlepszej sytuacji? Tak, kadrowo

Polacy mają jednak najlepszą sytuację kadrową przed spotkaniem - w drużynie są praktycznie wszyscy najważniejsi zawodnicy. Inaczej niż w przypadku Włochów, czy Holendrów, gdzie wypadło co najmniej kilku ważnych piłkarzy ze względu na zakażenia koronawirusem i kontuzje. 

Włochy bez trenera i afera z testowaniem. Ogromne zamieszanie przed meczem z PolskąWłochy bez trenera i afera z testowaniem. Ogromne zamieszanie przed meczem z Polską

Mecz Włoch z Polską w Bolonii zaplanowano na niedzielę, 15 listopada o godzinie 20:45. Drugie spotkanie kończące fazę grupową tego sezonu Ligi Narodów UEFA odbędzie się w środę, 18 listopada o 20:45, gdy zagramy z Holendrami w Chorzowie. Relacje na żywo z obu tych spotkań na Sport.pl.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ