Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek jednoznacznie ocenił mecz z Ukrainą. "Mam świadomość"

Czy to był dobry mecz Polaków? Jerzy Brzęczek bardziej cieszył się z wyniku. - Mam świadomość błędów, jakie popełniliśmy - wyznał szkoleniowiec, ale pochwalił kilku piłkarzy. Polska wygrała w towarzyskim meczu z Ukrainą 2:0.

- Cieszę się ze zwycięstwa z mocnym i lepszym szczególnie w drugiej połowie rywalem. Mam jednak świadomość błędów, jakie popełniliśmy i braku agresywności, pewnego odpuszczenia w drugiej części spotkania. To będzie jednak dobry i ważny materiał do analizy - mówił po starciu z Ukrainą Jerzy Brzęczek. Selekcjoner pochwalił kilku graczy, o których na konferencji pytali dziennikarze. Wśród nich był Piotr Zieliński, który po koronawirusowej chorobie pierwszy raz zagrał w takim wymiarze czasowym (45 minut).

Zobacz wideo Gikiewicz: Gumny dostaje powołanie, a nie gra. Dlaczego ja mam nie dostać?

Reprezentacja Polski trenowała we wtorek na Stadionie Śląskim przed środowym meczem z Ukrainą (20.45.).
W drużynie zabrakło Roberta Lewandowskiego, który dołączy do zespołu w porze kolacji. Jerzy Brzęczek zdradził, że w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą postawi na młodych piłkarzy. Doświadczeni kadrowicze są szykowani na starcia z Włochami i Holandią w Lidze Narodów.
Jerzy Brzęczek przekazał złe informacje po kontuzji piłkarza. Fatalne wieści dla kadry u-21!

- To było bardzo ważne, by Zieliński zagrał. Oceniam ten występ bardzo pozytywnie. Nie chcieliśmy go trzymać dłużej na boisku, ale kondycyjnie wyglądał bardzo dobrze. Co z nim dalej? Musimy wziąć pod uwagę to, jak on się będzie czuł, jak będzie wyglądała jego regeneracja i to, że nie miał pełnego okresu przygotowawczego. Ostatnio też nie grał przez koronawirusa. Dla mnie to ważny piłkarz, będę na niego liczył w dwóch ostatnich, tegorocznych meczach - komplementował gracza Napoli trener.

- Cieszy mnie też występ Przemka Płachety. Zaliczył asystę, dał kilka ciekawych piłek, pokazał swoją szybkość - ocenił debiutanta. -Po Arkadiuszu Miliku nie widać, że nie gra klubie. Jest w dobrej dyspozycji. To dla nas bardzo ważny zawodnik - podkreślał Brzęczek pytany o brak gry w klubie gracza Napoli. Selekcjoner chwalił też Łukasza Skorupskiego. - Grał pewnie. Popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Ten niestrzelony przez Ukraińców karny, to też w jakimś stopniu jego zasługa - mówił selekcjoner. Brzęczek odniósł się też do urazu, którego w drugiej połowie meczu doznał Robert Gumny.

- Gumny na tę chwilę ma uraz mięśniowy. Więcej informacji będziemy udzielać po czwartkowych badaniach. Mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. Gumny, jak i Płacheta nie byli jednak planowani na całe zgrupowanie pierwszej reprezentacji. Po meczu z Ukrainą mieli pojechać na młodzieżówkę.

Ciszę na Stadionie Śląskim przerywał tylko jeden piłkarz. Wygrał swoją wielką szansęCiszę na Stadionie Śląskim przerywał tylko jeden piłkarz. Wygrał swoją wielką szansę

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ