Problemy kadry przed meczem z Ukrainą. Brzęczek da szansę debiutantowi

Przed środowym towarzyskim meczem reprezentacji Polski z Ukrainą Jerzy Brzęczek ma kilka problemów. Po tym, jak z kadry wypadł Jakub Kamiński, okazało się, że problem z kolanem przytrafił się Kamilowi Grosickiemu, co może ograniczyć lub uniemożliwić jego występ. Na boisku mamy zobaczyć jednego debiutanta.

Pierwsza i najważniejsza wtorkowa informacja dotycząca kadrowiczów jest taka, że wszyscy piłkarze i członkowie sztabu mieli negatywne wyniki testów na koronawirusa. Dalej jednak wiadomości tak dobre nie są. Spadły szanse, że w meczu z Ukrainą na boisku na dłużej zobaczymy zdobywcę hat-tricka w meczu z Finlandią.

Zobacz wideo Gikiewicz: Gumny dostaje powołanie, a nie gra. Dlaczego ja mam nie dostać?

- Kamil Grosicki na poniedziałkowym treningu doznał lekkiego urazu. Chodzi o problem z kolanem, który przytrafił się przy jakim zderzeniu. Nie wiem, czy Kamil będzie do naszej dyspozycji w środę – przyznał Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej. Selekcjoner już w poniedziałek wiedział, że na zgrupowaniu nie przyjrzy się Jakubowi Kamińskiemu, który też przegrał z urazem, którego doznał na meczu Lecha z Legią.

- Chcieliśmy sprawdzić Kamińskiego, no ale przytrafił mu się ten uraz – przyznał Brzęczek. - Pech jednego jest szansą drugiego. Jest duże prawdopodobieństwo, że w środę od pierwszych minut zagra Przemysław Płacheta - zdradził swoje plany Brzęczek.

Jerzy BrzęczekJerzy Brzęczek dokonał zmiany w kadrze reprezentacji Polski. Debiutanckie powołanie

Płacheta, który był pierwotnie powołany do kadry U-21, po towarzyskim meczu z Ukrainą dołączy jednak do młodzieżówki, więc seniorskiej kadry tylko liźnie.

Dobre informacje związane są za to z Maciejem Rybusem. - Rybus jest w pełni sił i gotowy do gry. Cieszę się, że wreszcie jest zdrowy, bo zwykle na tych zgrupowaniach coś mu się przytrafiało – uśmiechnął się Brzęczek. Selekcjoner nie zdradził jednak czy obrońca Lokomotiwu Moskwa wystąpi w środę w większym wymiarze czasowym.

Wiadomo, ze w tym spotkaniu nie zagra Robert Lewandowski, który upuścił wtorkowe zajęcia z kadrą i dostał trochę odpoczynku. Na zgrupowaniu ma stawić się we wtorkowy wieczór.

Jerzy BrzęczekLewandowski nie zagra w najbliższym meczu kadry. Brzęczek podjął decyzję

Mecz z Ukrainą w Chorzowie zaplanowano na 20:45. Relacja live na Sport.pl

Więcej o: