Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ogromny pech kadrowicza Brzęczka. Musi opuścić zgrupowanie reprezentacji

Jakub Kamiński nie zagra w środowym meczu reprezentacji Polski z Ukrainą. 18-latkowi odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego, co wyklucza go z gry na dwa tygodnie.

Jakub Kamiński jest jednym z najlepszych piłkarzy Lecha Poznań w tym sezonie. 18-latek we wszystkich rozgrywkach zaliczył 15 występów, w których strzelił trzy gole i zanotował tyle samo asyst. Dobra forma sprawiła, że Kamiński otrzymał powołanie do reprezentacji Polski.

Zobacz wideo "Teraz powinien być spokój wokół kadry Brzęczka, nie będzie hejtu ani krytyki"

Skrzydłowy Lecha miał zagrać w środowym meczu towarzyskim z Ukrainą, a później dołączyć do reprezentacji Polski U-21 prowadzonej przez Macieja Stolarczyka. Kamiński nie zagra jednak w żadnym z najbliższych meczów kadr narodowych. Wszystko przez kontuzję mięśnia dwugłowego, która odnowiła mu się w trakcie niedzielnego meczu z Legią Warszawa. To przez nią zawodnik opuścił boisko w 33. minucie gry.

Jerzy BrzęczekKolejny reprezentant Polski nie zagra w listopadowych meczach. PZPN dostał maila

Kamiński nie zagra z Ukrainą

- Kubie odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego i czeka go dwutygodniowa przerwa w treningach - powiedział szef sztabu medycznego Lecha Poznań, profesor Krzysztof Pawlaczyk.

Mimo urazu Kamiński najpierw wrócił z zespołem z Warszawy do Poznania, a w poniedziałek rano udał się na zgrupowanie reprezentacji Polski do Chorzowa. Na miejscu przeszedł badania i porozmawiał z Jerzym Brzęczkiem

Jerzy BrzęczekLewandowski nie zagra w najbliższym meczu kadry. Brzęczek podjął decyzję

"Lechita opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski i zostanie do środy na Górnym Śląsku, skąd pochodzi i gdzie ma rodzinę. Tam będzie miał pierwsze zabiegi rehabilitacyjne, a po powrocie będzie kontynuował pracę z fizjoterapeutami. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to za dwa tygodnie będzie w pełnym treningu z resztą zespołu" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Lecha.

Kamiński jest kolejnym piłkarzem, który nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Wcześniej z kadry wylecieli Bartłomiej Drągowski oraz Michał Karbownik. Pierwszy jest na kwarantannie, drugi jest zakażony koronawirusem. Mecz Polska - Ukraina w środę o godzinie 20:45, relacja na żywo na Sport.pl.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ