Jerzy Brzęczek dokonał zmiany w kadrze reprezentacji Polski. Debiutanckie powołanie

Jerzy Brzęczek dokonał trzech zmian w kadrze przed listopadowymi meczami reprezentacji Polski. W zgrupowaniu nie wezmą udziału Bartłomiej Drągowski, Damian Kądzior i Michał Karbownik. Debiutanckie powołanie otrzymał za to Przemysław Płacheta, zawodnik Norwich.

Portal laczynaspilka.pl poinformował w specjalnym komunikacie, że w listopadowych meczach, towarzyskim z Ukrainą (11 listopada) oraz w Lidze Narodów - z Włochami (15 listopada) i Holandią (18 listopada), nie zagrają trzej piłkarze. 

Zobacz wideo Krychowiak zamknięty w podmoskiewskim lesie. "W tym miesiącu byłem 2-3 razy w domu" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Zmiany w kadrze Brzęczka przed listopadowymi meczami. Płacheta z szansą na debiut

- Bartłomiej Drągowski, Michał Karbownik oraz Damian Kądzior nie wezmą udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski, która w Katowicach przygotowuje się do ostatnich w tym roku meczów.Dodatkowe powołanie otrzymał Przemysław Płacheta  - brzmi treść komunikatu opublikowanego przez oficjalny serwis PZPN.

Drągowski nie weźmie udziału w kadrze z powodu wykrycia koronawirusa w jego klubie, Fiorentinie. - Na zgrupowaniu nie będzie m.in. bramkarza Bartłomieja Drągowskiego. Wprawdzie zagrał w ostatnim meczu ligowym Fiorentiny, ale wcześniej wśród jego kolegów z tej drużyny wykryto jeden przypadek koronawirusa. Otrzymaliśmy dzisiaj [w niedzielę - dop. red.] maila, w którym poinformowano, iż zgodnie z decyzją lokalnych władz medycznych cały zespół Fiorentiny musi teraz przejść 10-dniową kwarantannę - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN

Natomiast Karbownik jest zakażony koronawirusem i nie zagrał w ostatnich dwóch meczach Legii Warszawa (wygrana z Wartą Poznań 3:0 oraz Lechem Poznań 2:1). - Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa automatycznie wykluczył zawodnika Legii Warszawa ze zgrupowania reprezentacji Polski - czytamy na portalu laczynaspilka.pl.

Z kolei Damian Kądzior ustalił z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem, że nie będzie przyjeżdżał na zgrupowanie i pozostanie w Eibar, gdzie będzie trenował, aby walczyć o miejsce w podstawowym składzie hiszpańskiego zespołu. - Reprezentant Polski ze względu na zmianę barw klubowych w ostatnim okienku transferowym nie wziął udziału w okresie przygotowawczym - podał oficjalny portal PZPN.

Nową twarzą w reprezentacji będzie Przemysław Płacheta z Norwich City. Skrzydłowy otrzymał debiutanckie powołanie, chociaż pierwotnie miał grać w reprezentacji Polsku U-21. Płacheta będzie miał szanse na debiut z meczu z Ukraina ,a potem zostanie dołączy do młodzieżowej kadry prowadzonej przez Macieja Stolarczyka, która w ostatnim meczu el. Euro U-21 zmierzy się z Łotwą.

Od niedzieli na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Katowicach obecni są już Kamil Grosicki i Jan Bednarek. Większość powołanych przez Jerzego Brzęczka zawodników ma dotrzeć w poniedziałek oraz wtorek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.